Ultima oră
”Nu înţeleg! Cum dădea golurile alea?”. Basarab Panduru, şocat de rezultatele RMN-ului făcut de Anderson Ceara | VIDEO EXCLUSIV ”Nu înţeleg! Cum dădea golurile alea?”. Basarab Panduru, şocat de rezultatele RMN-ului făcut de Anderson Ceara | VIDEO EXCLUSIV
Este oficial! PAOK l-a prezentat pe antrenorul care i-a luat locul lui Răzvan Lucescu: ”Are elementele necesare ADN-ului echipei noastre” Este oficial! PAOK l-a prezentat pe antrenorul care i-a luat locul lui Răzvan Lucescu: ”Are elementele necesare ADN-ului echipei noastre”
Spania vs. Franţa! Păreri împărţite după meciurile de la Campionatul Mondial: ”Didier Deschamps este depăşit” | VIDEO EXCLUSIV Spania vs. Franţa! Păreri împărţite după meciurile de la Campionatul Mondial: ”Didier Deschamps este depăşit” | VIDEO EXCLUSIV
Florinel Coman şi Denis Drăguş, noul atac al FCSB-ului pentru titlu? Becali a făcut marele anunţ: ”Altfel se simte în ţara lui!” Florinel Coman şi Denis Drăguş, noul atac al FCSB-ului pentru titlu? Becali a făcut marele anunţ: ”Altfel se simte în ţara lui!”
”Nu ştiu dacă să cred”. Ofertă pentru Mihai Lixandru dintr-un campionat important ”Nu ştiu dacă să cred”. Ofertă pentru Mihai Lixandru dintr-un campionat important
A fost detonată în direct bomba de la FCSB! Becali îl cumpără pe preferatul lui Edi Iordănescu de la naţională: ”Un milion de euro îi dă şi Gigi lui!”

A fost detonată în direct bomba de la FCSB! Becali îl cumpără pe preferatul lui Edi Iordănescu de la naţională: ”Un milion de euro îi dă şi Gigi lui!”

VIDEO | Un antrenor important, aproape să-i ia locul lui Mulţescu la Dinamo. ”Câinii” au mers în cele din urmă pe mâna ”Smurdului”

Dinamo Publicat pe 17 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

Dinamo are un nou antrenor, în persoana lui Gigi Mulţescu. Cu toate acestea, conducătorii clubului au avut pe listă alte două nume, dintre care un mare dinamovist şi un antrenor român la modă.

Primul este Florin Bratu, iar al doilea Marius Şumudică. Însă, cu toate acestea, s-a apelat la Gigi Mulţescu, un antrenor cu experienţă, specializat în salvarea echipelor din momente foarte complicate. Nu degeaba i se spune ”Smurdul”.

Să sperăm că în perioada asta de pauză să vedem unde se poate îmbunătăţi situaţia. Să vedem cum putem să avem rezultate mult mai bune. Cu toţii ne-am dorit ca domnul Mulţescu să revină la echipă şi credem că este cea mai bună soluţie pentru Dinamo în aceast moment. Era angajatul clubului şi ştia tot ce se întâmplă. Nu e scump. O să îi plătim salariile.

A fost o listă foarte, foarte scurtă. Mai era Bratu. Eu nu am vorbit cu domnul Şumudică, dar probabil a fost ceva interes. E clar că părerile sunt împărţite. Mulţi şi-ar fi dorit alt sau alţi antrenori. Au existat fani ai lui Dinamo care sunt apropiaţi de Marius Şumudică, e un antrenor foarte bun. Eu am lucrat cu fotbalişti care l-au avut antrenor şi mi-au vorbit foarte frumos despre el. Lista a fost foarte scurtă şi ne-am oprit la Gigi Mulţescu”, a spus Mario Nicolae pentru GSP.

Eugen Neagoe o vede pe Dinamo în Liga 2 

Eugen Neagoe, fostul antrenor al lui Dinamo, a vorbit despre situaţia cu care se confruntă clubul, din punct de vedere sportiv, dar şi cu problemele cu banii. Actualul tehnician al celor de la Astra a afirmat că nu e exclus ca Dinamo să retrogradeze în Liga 2.

El se gângeşte şi mai departe de atât, anume că echipa ”câinilor” poate ajunge în Liga 4, din pricina problemelor cu banii, aşa cum s-a întâmplat şi cu Rangers, în Scoţia, în urmă cu mai mulţi ani.

E posibil orice. Chiar şi să meargă în Liga 2. Atât timp cât nu ai rezultate, cât nu câştigi meciuri, este posibil să mergi către dezastru. Dar dezastre s-au mai întâmplat pe planeta noastră. Asta cu Dinamo nu ar fi aşa mare. Va fi o mare dezamăgire pentru suporterii lui Dinamo, pentru că nu sunt puţini deloc, pentru oamenii care iubesc acest fenomen, că Dinamo a fost un club mare, un club imens, cu rezultate formidabile, inclusiv în cupele europene, dar asta este realitatea acum, nu poţi să o negi, clubul este într-un moment greu.

Nu doresc răul nimănui, nici măcar acelor suporteri care m-au huiduit şi care mă contestau din prima secundă, nici măcar acelor oameni nu le doresc răul. Ei au ce şi-au dorit, acum nu pot să dau verdicte, dar în fotbal se poate întâmpla orice. Echipe mari, uriaşe, au retrogradat, s-au întors. Nu uitaţi că Glasgow Rangers a fost în Liga a 4-a din cauza situaţiei financiare dezastruoase care era la club.

Dorin Goian poate să vă spună mai multe, pentru că el era acolo în acea perioadă. Cel mai mare club din Scoţia, se întâmplă, sunt perioade şi perioade în viaţa unui club. Deci nu va fi chiar un dezastru”, a declarat Neagoe

Pulhac, sceptic şi el 

Cristi Pulhac a evoluat la Dinamo în ultima perioadă de glorie a clubului, în urmă cu mai bine de 10 ani. Fostul fundaş a făcut o analiză a situaţiei în care au ajuns ”câinii” şi nu este prea încrezător. El crede că lucrurile sunt grave, dar şi că se riscă retrogradarea la finalul acestui campionat de Casa Liga 1.

Pulhac dă vina pe tot ce se întâmplă în structurile de conducere ale clubului, nevăzând prea curând o cale de scăpare.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele