Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

VIDEO | Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă după victoria cu Hermannstadt: „Nu pot să spun că sunt neapărat mulţumit cu ce se întâmplă per ansamblu”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 31 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a vorbit despre meciul câştigat de formaţia sa contra celor de la Hermannstadt, scor 2-0.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22148625/1/dinamo-bucuresti-afc-hermannstadt-sibiu-superliga-superbet-30-08-2025-1.jpg

 

Dinamo continuă seria bună din campionat şi după partida cu Hermannstadt. „Câinii” au câştigat pe teren propriu cu scorul de 2-0. În prima repriză, sibienii au avut câteva ocazii de a marca, însă nu au reuşit să introducă mingea în poarta apărată de Epassy. Ocaziile s-au răzbunat în repriza a doua, iar elevii lui Zeljko Kopic au reuşit să deblocheze tabela. Karamoko a deschis scorul în minutul 48, iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 73 de Boateng.

Prezent la flash-interviu, Zeljko Kopic a comentat meciul pe care formaţia sa l-a câştigat contra lui Hermannstadt.

”În prima repriză nu am fost la nivelul pe care îl aşteptam. În repriza a doua am venit cu mai multă energie, am adus mingea în treimea adversă mult mai uşor şi, concluzionând cele două reprize, nu pot să fiu decât foarte fericit de cum am arătat per ansamblu. Am reuşit să câştigăm şi aceste puncte, avem 15 puncte după opt etape, ceea ce este ok. Au fost nişte mici probleme în timpul jocului, dar îi înţeleg pe jucători.

Cristi Mihai este un băiat extraordinar, lucrez cu el şi înţelege greşelile, vrea să le corecteze. A avut unele mici ezitări în prima repriză, dar cu timpul va căpăta ceea ce voiam de la el. A crescut foarte mult în repriza a doua şi a făcut ce trebuie.

Mă gândesc şi la viitorul apropiat, unii jucători merg la echipele naţionale, trebuie să fim atenţi cum îi recuperăm după ce vor reveni şi cum vom lucra cu jucătorii care rămân. (n.r. Reporter: Niciun jucător de la Dinamo la echipa naţională a României) Am foarte mare respect pentru domnul Lucescu, trebuie să continuăm să lucrăm la echipa noastră şi jucătorii să arate pe teren.

Mazilu... ştiu despre ce a făcut în România, trebuie să aşteptăm să semneze, dar va avea mult de lucru. Vom lucra noi împreună cu el şi vom încerca să-l aducem la cel mai bun nivel într-o perioadă scurtă. Am avut mai multe suişuri şi coborâşuri până acum, nu pot să spun că sunt neapărat mulţumit cu ce se întâmplă per ansamblu, dar vom analiza toate detaliile ca să ne îmbunătăţim”, a declarat Zeljko Kopic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele