Ultima oră
Gigi Becali, reacţie explozivă despre Tănase: "Să se gândească mai repede! L-am considerat prieten, văd că nu e aşa!" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali, reacţie explozivă despre Tănase: "Să se gândească mai repede! L-am considerat prieten, văd că nu e aşa!" | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Seck înscrie în minutul 4 LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Seck înscrie în minutul 4
LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-2. Start de meci cu multe goluri LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-2. Start de meci cu multe goluri
Mesaj emoţionant al selecţionerului Irakului pentru Didier Deschamps. ”Am vrut să-i transmit condoleanţe” Mesaj emoţionant al selecţionerului Irakului pentru Didier Deschamps. ”Am vrut să-i transmit condoleanţe”
Propunere-surpriză în echipa ideală a sezonului: "A fost mai bun? Pentru mine e o întrebare" | VIDEO EXCLUSIV Propunere-surpriză în echipa ideală a sezonului: "A fost mai bun? Pentru mine e o întrebare" | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Covaliu, distins cu titlul de Doctor Honoris Causa la Centrul Universitar Piteşti - Politehnica Bucureşti Mihai Covaliu, distins cu titlul de Doctor Honoris Causa la Centrul Universitar Piteşti - Politehnica Bucureşti

VIDEO | Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă după victoria cu Hermannstadt: „Nu pot să spun că sunt neapărat mulţumit cu ce se întâmplă per ansamblu”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 31 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a vorbit despre meciul câştigat de formaţia sa contra celor de la Hermannstadt, scor 2-0.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22148625/1/dinamo-bucuresti-afc-hermannstadt-sibiu-superliga-superbet-30-08-2025-1.jpg

 

Dinamo continuă seria bună din campionat şi după partida cu Hermannstadt. „Câinii” au câştigat pe teren propriu cu scorul de 2-0. În prima repriză, sibienii au avut câteva ocazii de a marca, însă nu au reuşit să introducă mingea în poarta apărată de Epassy. Ocaziile s-au răzbunat în repriza a doua, iar elevii lui Zeljko Kopic au reuşit să deblocheze tabela. Karamoko a deschis scorul în minutul 48, iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 73 de Boateng.

Prezent la flash-interviu, Zeljko Kopic a comentat meciul pe care formaţia sa l-a câştigat contra lui Hermannstadt.

”În prima repriză nu am fost la nivelul pe care îl aşteptam. În repriza a doua am venit cu mai multă energie, am adus mingea în treimea adversă mult mai uşor şi, concluzionând cele două reprize, nu pot să fiu decât foarte fericit de cum am arătat per ansamblu. Am reuşit să câştigăm şi aceste puncte, avem 15 puncte după opt etape, ceea ce este ok. Au fost nişte mici probleme în timpul jocului, dar îi înţeleg pe jucători.

Cristi Mihai este un băiat extraordinar, lucrez cu el şi înţelege greşelile, vrea să le corecteze. A avut unele mici ezitări în prima repriză, dar cu timpul va căpăta ceea ce voiam de la el. A crescut foarte mult în repriza a doua şi a făcut ce trebuie.

Mă gândesc şi la viitorul apropiat, unii jucători merg la echipele naţionale, trebuie să fim atenţi cum îi recuperăm după ce vor reveni şi cum vom lucra cu jucătorii care rămân. (n.r. Reporter: Niciun jucător de la Dinamo la echipa naţională a României) Am foarte mare respect pentru domnul Lucescu, trebuie să continuăm să lucrăm la echipa noastră şi jucătorii să arate pe teren.

Mazilu... ştiu despre ce a făcut în România, trebuie să aşteptăm să semneze, dar va avea mult de lucru. Vom lucra noi împreună cu el şi vom încerca să-l aducem la cel mai bun nivel într-o perioadă scurtă. Am avut mai multe suişuri şi coborâşuri până acum, nu pot să spun că sunt neapărat mulţumit cu ce se întâmplă per ansamblu, dar vom analiza toate detaliile ca să ne îmbunătăţim”, a declarat Zeljko Kopic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele