Ultima oră
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"
Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă” Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă”
Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”
Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim" Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim"

Viitorul şi-a luat gândul de la play-off! Gică Popescu: "Ne-am pierdut identitatea, dar credem în Rednic"

Farul Constanta Publicat de Andrei Ionascu pe 13 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38231/19974791/1/rps7752a.jpg

FC Viitorul a ajuns la 8 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1, după 0-1 în deplasare cu FC Argeş, vineri, în etapa a 23-a, în direct pe Look Sport. Constănţenii riscă să joace în play-out pentru al doilea sezon la rând. Preşedintele Viitorului, Gică Popescu, a anunţat că antrenorul Mircea Rednic va beneficia în continuare de încredere.

La Piteşti, Viitorul a avut o posesie a mingii de 62%, dar a trimis un singur şut pe spaţiul porţii.

Fundaşul Grigore Turda a înscris pentru FC Argeş în minutul 71, în urma unui corner.

FC Viitorul are trei eşecuri la rând, două dintre ele fără gol marcat. Antrenorul Mircea Rednic a absentat din nou, fiind în izolare.

"Gică Hagi nu poate fi mulţumit, va fi foarte greu să mai intrăm în play-off. La CFR am făcut un meci bun, în special în repriza a doua, am luat gol pe final. Adversarul n-a avut nicio ocazie până la golul primit şi am pierdut. Am avut posesie, am controlat jocul, dar n-am finalizat. Cu siguranţă, nu trecem prin cea mai bună perioadă, este o criză de rezultate, după trei eşecuri la rând. Sper să nu fie vorba de un blocaj. Avem şi jucători cu experienţă. Când le tremură picioarele, este un moment critic. Sper să câştigăm un prim meci şi apoi să legăm victoriile, altfel situaţia se va îngreuna în fiecare zi. Atunci când se schimbă antrenorii, e foarte greu să ai o identitate. După cinci ani de muncă, echipa juca aşa cum a vrut Gică Hagi.

A venit Mircea Rednic, am stat de vorbă, ştia filozofia noastră, a jucat şi azi 4-3-3. Când nu vin rezultatele, orice antrenor caută soluţii, aşa e normal. Nu ne găsim cadenţa, iar asta ne deranjează cel mai mult. Ne-am pierdut identitatea, dar noi credem în Rednic. Din păcate, nu l-am avut în mijlocul echipei. Sper să revină pe bancă cu mai mult noroc, azi am luat gol la primul corner. Niciun jucător nu a plecat fără acceptul lui Mircea, aşa a fost cu Luckassen şi Iancu. Eu sunt primul care îmi asum rezultatele, coordonez acest club. Luckassen n-ar fi plecat dacă nu era de acord Mircea", a spus Gică Popescu la DigiSport.

Clasamentul Ligii 1

 

 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Farul Constanta

Ultimele articole Toate articolele