Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie
La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris
PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor
Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României” Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României”
E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%” E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%”
FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde” FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde”

Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte

Sporturi Publicat pe 1 mai 2024

Echipa de volei feminin Rapid Bucureşti a câştigat, miercuri, medaliile de bronz ale Diviziei A, după partida decisivă, a cincea, cu formaţia CSM Târgovişte, scor 3-0.

Scorul pe seturi a fost 25-22, 25-18, 25-21.

În primele patru partide dintre Rapid Bucureşti şi CSM Târgovişte scorul a fost 3-1, 2-3, 0-3 şi 3-0.

Cu 3-2 la general, Rapid Bucureşti a cucerit medaliile de bronz.

Titlul naţional a revenit anterior, în trei partide din cinci programate, formaţiei CSO Voluntari, aflată la prima performanţă de acest fel. CSO Voluntari a câştigat cu 3-1, 3-2 şi 3-1.

În semifinale, CSO Voluntari a trecut de CSM Târgovişte (dublu 3-1), iar Volei Alba Blaj de Rapid Bucureşti (3-0 şi 3-1).