
Citește și
Un conflict violent a avut loc la puţin timp după Adunarea Generală a Acţionarilor lui Dinamo, la hotelul RIN, unde Pablo Cortacero şi oamenii lui au plecat după ziua tensionată de la clubul din Ştefan cel Mare.
UPDATE: În timp ce Alexandru Anghel, reprezentantul DDB, neagă că i-ar fi înjurat pe spanioli şi dezvăluie că "a fost aruncat în cap", Ionuţ Negoiţă oferă prima reacţie pe seama bătăii care a avut loc în hotelul pe care-l deţine: "Serios?! Aoleu! Sunt prins prin şedinţe pe aici. Nu ştiu că nu mai sunt implicat de mult şi sunt prins cu alte chestii", a spus Negoiţă, pentru as.ro.
Potrivit gsp.ro, unul dintre oamenii importanţi din Programul DDB, Alexandru Anghel, a dat nas în nas cu conducerea spaniolă a lui Dinamo şi, în momentul în care i-a văzut pe Cortacero şi oamenii săi, a început să-i înjure şi să le reproşeze situaţia precară în care a ajuns clubul. Au urmat, însă, scene reprobabile, cu unul dintre bodyguarzii spaniolului făcându-l KO pe reprezentantul fanilor: "La un moment dat, suporterul a început să înjure, a început un scandal mare, iar unul dintre bodyguarzii angajaţi de Cortacero l-a lovit pe contestatar, doborându-l la podea. După ce şi-a revenit din şoc, membrul DDB a sunat la poliţie şi la salvare, acuzând probleme medicale în urma loviturii. Apoi, i-a sunat pe cei din DDB, care au trimis oameni la Rin", a declarat o sursă, sub protecţia anonimatului, pentru Gazeta Sporturilor.
Imediat, la RIN, unde Negoiţă le-a permis spaniolilor să mai stea până la 1 ianuarie 2020, au sosit mai multe echipaje de Jandarmerie, Poliţie şi Salvare.
"Clubul ăsta a ajuns un coş de gunoi. Te rog, nu vreau să vorbesc", a fost reacţia scurtă a lui Anghel.
"Clubul ăsta a ajuns un coş de gunoi. Te rog, nu vreau să vorbesc", a fost reacţia scurtă a lui Anghel.
