Jucătorii lui Dinamo au efectuat astăzi vizita medicală în vederea reluării sezonului din Casa Liga 1 şi căpitanul roş-albilor, Ante Puljic, a anunţat că şefii clubului au făcut o nouă promisiune.
Vineri, jucătorii din Ştefan cel Mare ar trebui să primească două salarii restante. În caz contrar, fundaşul anunţă că mulţi dintre jucători îşi vor rezilia înţelegerile.
„Ne-a promis că vor găsi nişte bani şi ne vor plăti două salarii, vom vedea. Nu cred că banii vin de la Cortacero, vedem…Promisiunea e că mâine intră banii respectivi. Dacă nu se rezolvă, mai mulţi jucători vor pleca…Suntem sătui de promisiuni, de minciuni!
Cam cu o lună în urmă a fost o prupunere să ne reducem salariile la jumătate, am înţeles că sunt datorii şi cu banii economisiţi s-ar plăti din restanţe, dar… Dacă erai neplătit o lună, două, ai spune ok, însă noi sutem aşa de cinci luni”, a declarat Ante Puljic.
Cei 19 jucători prezenţi la primul antrenament din 2021:
Portari: Mejias Osorio, Mihai Eşanu, Aleksander Mitrovic;
Fundaşi: Andrei Radu, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Florin Bejan;
Mijlocaşi: Alexandru Răută, Paul Anton, Ionuţ Şerban, Valentin Borcea, Geani Creţu, Ahmed Bani, Janusz Gol, Vlad Achim;
Atacanţi: Magaye Gueye, Adam Nemec, Cătălin Măgureanu, Robert Moldoveanu;
