Ultima oră
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum

Ziua Z pentru Dinamo! Ultima promisiune făcută jucătorilor şi ultimatumul dat de Puljic: "Dacă nu se rezolvă, plecăm!"

Superliga Publicat pe 7 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Jucătorii lui Dinamo au efectuat astăzi vizita medicală în vederea reluării sezonului din Casa Liga 1 şi căpitanul roş-albilor, Ante Puljic, a anunţat că şefii clubului au făcut o nouă promisiune.

Vineri, jucătorii din Ştefan cel Mare ar trebui să primească două salarii restante. În caz contrar, fundaşul anunţă că mulţi dintre jucători îşi vor rezilia înţelegerile.

„Ne-a promis că vor găsi nişte bani şi ne vor plăti două salarii, vom vedea. Nu cred că banii vin de la Cortacero, vedem…Promisiunea e că mâine intră banii respectivi. Dacă nu se rezolvă, mai mulţi jucători vor pleca…Suntem sătui de promisiuni, de minciuni!

Cam cu o lună în urmă a fost o prupunere să ne reducem salariile la jumătate, am înţeles că sunt datorii şi cu banii economisiţi s-ar plăti din restanţe, dar… Dacă erai neplătit o lună, două, ai spune ok, însă noi sutem aşa de cinci luni”
, a declarat Ante Puljic.

Cei 19 jucători prezenţi la primul antrenament din 2021:

Portari: Mejias Osorio, Mihai Eşanu, Aleksander Mitrovic;
Fundaşi: Andrei Radu, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Florin Bejan;
Mijlocaşi: Alexandru Răută, Paul Anton, Ionuţ Şerban, Valentin Borcea, Geani Creţu, Ahmed Bani, Janusz Gol, Vlad Achim;
Atacanţi: Magaye Gueye, Adam Nemec, Cătălin Măgureanu, Robert Moldoveanu;

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele