Decizie cu privire la viitorul celor de la Voluntari, după retrogradarea în Liga 2 Decizie cu privire la viitorul celor de la Voluntari, după retrogradarea în Liga 2
”Îl vom adăuga pe grupul jucătorilor”. Malcom Edjouma, revenire de senzaţie în Superliga ”Îl vom adăuga pe grupul jucătorilor”. Malcom Edjouma, revenire de senzaţie în Superliga
Noul antrenor al Rapidului ar putea fi prezent la meciul cu FCSB Noul antrenor al Rapidului ar putea fi prezent la meciul cu FCSB
Tudor Băluţă, dorit de o formaţie ce s-a salvat cu emoţii de la retrogradare Tudor Băluţă, dorit de o formaţie ce s-a salvat cu emoţii de la retrogradare
Ronald Araujo ar putea pleca de la FC Barcelona pentru 100 de milioane de euro Ronald Araujo ar putea pleca de la FC Barcelona pentru 100 de milioane de euro
Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă”. Măldărăşanu, foarte afectat de eşecul cu Oţelul

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Marius Măldărăşanu şi-a asumat eşecul. El a declarat la flash-interviuri că a încercat să dea mai multe minute jucătorilor ce de obicei sunt rezerve, însă aceştia nu au confirmat.

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă ca antrenor dacă vreau să mulţumesc pe toată lumea.

Mi se părea normal să primească alte şanse şi alţi jucători. Unii meritau, alţii poate nu meritau. E înfrângerea mea. Sunt momente în care poţi să ajuţi anumiţi jucători. Anul ăsta am făcut mai puţin o rotaţie între ei. Oricum, prima repriză a fost una slabă”,