VIDEO | FCSB - CFR Cluj 0-1. Super execuţia lui Otele ştirbeşte sărbătoarea titlului VIDEO | FCSB - CFR Cluj 0-1. Super execuţia lui Otele ştirbeşte sărbătoarea titlului
Gigi Becali nu se teme de nimeni! Adversarul de top cu care vrea să se bată în Liga Campionilor: „Cu ei vreau să cădem!” Gigi Becali nu se teme de nimeni! Adversarul de top cu care vrea să se bată în Liga Campionilor: „Cu ei vreau să cădem!”
VIDEO | Napoli - Bologna 0-2. Campioana sezonului trecut din Serie A poate rata cupele europene VIDEO | Napoli - Bologna 0-2. Campioana sezonului trecut din Serie A poate rata cupele europene
Gloria Bistriţa şi-a aflat adversara din finala European League Gloria Bistriţa şi-a aflat adversara din finala European League
Villarreal o bate pe FC Sevilla, deşi andaluzii au condus până pe final Villarreal o bate pe FC Sevilla, deşi andaluzii au condus până pe final
Sorana Cîrstea, victorie epică! E eliminat la Roma o câştigătoare de grand slam Sorana Cîrstea, victorie epică! E eliminat la Roma o câştigătoare de grand slam

VIDEO | Alaves - Atletico Madrid 2-0. Ianis Hagi şi Horaţiu Moldovan, lăsaţi pe bancă

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Alaves a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga.

Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul 15, atunci când Kike Garcia i-a pasat lui Carlos Benavidez şi acesta a marcat primul gol al meciului.

Elevii lui Simeone au dominat repriza secundă, dar nu au reuşit să îl învingă pe portarul gazdelor, Antonio Sivera. Mai mult, abia intrat în minutul 88, Luis Rioja a înscris superb, din voleu, patru minute mai târziu, din centrarea lui Carlos Vicente şi Alaves, victorioasă cu 2-0, poate să se gândească la viitorul sezon din La Liga.

Cei doi internaţionali români prezenţi în loturile celor două echipe, mijlocaşul Ianis Hagi (Alaves) şi portarul Horaţiu Moldova (Atletico Madrid), au fost rezerve neutilizate.

În clasamentul campionatului spaniol Atletico Madrid este pe locul 4, cu 61 de puncte, iar Alaves se află pe locul 13, cu 35 de puncte.