Nu s-a terminat sezonul, dar deja CFR Cluj a rezolvat primul transfer al verii Nu s-a terminat sezonul, dar deja CFR Cluj a rezolvat primul transfer al verii
Djokovic a revenit la Foro Italico purtând o cască, după incidentul de vineri. “Astăzi am venit pregătit” Djokovic a revenit la Foro Italico purtând o cască, după incidentul de vineri. “Astăzi am venit pregătit”
O echipă ce a jucat în acest sezon din Liga Campionilor e în pericol de retrogradare O echipă ce a jucat în acest sezon din Liga Campionilor e în pericol de retrogradare
Eugen Trică, relaxat înaintea meciului decisiv cu FC Hermannstadt: „Nu ar fi nicio tragedie” Eugen Trică, relaxat înaintea meciului decisiv cu FC Hermannstadt: „Nu ar fi nicio tragedie”
Gigi Becali, decizie surprinzătoare cu privire la meciul în care FCSB va primi trofeul Superligii Gigi Becali, decizie surprinzătoare cu privire la meciul în care FCSB va primi trofeul Superligii
CSM Bucureşti a cucerit al şaptelea titlu naţional, cu două etape înainte de finalul sezonului CSM Bucureşti a cucerit al şaptelea titlu naţional, cu două etape înainte de finalul sezonului

VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Atletico Madrid a trecut pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în minutul 15. Oaspeţii au egalat în finalul primei părţi, minutul 45, când Nico Williams a primit de la Guruzeta şi a înscris. După pauză, Angel Correa a readus gazdele în avantaj, cu golul din minutul 52, pentru ca în minutul 80 Unai Simon să înscrie în propria poartă şi meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1. Atletico Madrid este pe locul 4 în La Liga, cu 64 de puncte, iar Athletic Bilbao o urmează, pe 5, cu 58 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din La Liga:

Las Palmas – Girona 0-2 (D. Lopez 25, Dovbyk 57 penalti);

Almeria – Getafe 1-3 (Lozano 41 / Greenwood 27, 48, Mata 61);

Alaves – Celta Vigo 3-0 (Simeone 48, Guridi 54, Benavidez 86);

Atletico Madrid – Athletic Bilbao 3-1 (De Paul 15, Correa 52, Simon 80 autogol / Nico Williams 45).