CCA a anunţat arbitrii de la centrul ultimei etapei din play-out! Cine va arbitra Dinamo - UTA CCA a anunţat arbitrii de la centrul ultimei etapei din play-out! Cine va arbitra Dinamo - UTA
”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga ”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga
VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj
Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor” Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor”
Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV
Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat

VIDEO | Girona trece la pas de Cadiz şi continuă bătălia pentru podium

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Girona a trecut clar pe teren propriu, scor 4-1, de formaţia Cadiz, în etapa a 33-a din La Liga.

Girona s-a impus acasă, pe stadionul Municipal de Montilivi, într-un meci cu o echipă din coada clasamentului La Liga, meci controlat total de formaţia lui Michel. Eric Garcia şi Ivan Martin au marcat golurile primei reprize, în minutele 9 şi 22, iar Dovbyk a făcut 3-0 în minutul 71. Chiar dacă Escalante a înscris pentru Cadiz zece minute mai târziu, Portu a refăcut imediat  diferenţa de trei goluri, în minutul 82, şi Girona a bifat a 21-a victorie stagională.

Echipa catalană este pe locul 3 în clasament, cu 68 de puncte, şi încearcă să reziste atacului pe care Atletico Madrid (61 de puncte) încearcă să îl dea pentru ultima poziţie a podiumului.