E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%” E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%”
FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde” FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde”
Brazilia va găzdui Cupa Mondială de fotbal feminin din 2027 Brazilia va găzdui Cupa Mondială de fotbal feminin din 2027
Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbalul românesc: „Mă gândesc să fiu unul dintre acţionari” Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbalul românesc: „Mă gândesc să fiu unul dintre acţionari”
Parma nu stă pe gânduri în cazul lui Dennis Man! Decizia luată de nou-promovata din Serie A, după ce jucătorul a cerut 2 milioane de euro pe an Parma nu stă pe gânduri în cazul lui Dennis Man! Decizia luată de nou-promovata din Serie A, după ce jucătorul a cerut 2 milioane de euro pe an
Naţionala Ţărilor de Jos şi-a anunţat lotul pentru Euro 2024. Cei 30 de jucători convocaţi de Koeman Naţionala Ţărilor de Jos şi-a anunţat lotul pentru Euro 2024. Cei 30 de jucători convocaţi de Koeman

Carlo Ancelotti nu s-a ferit de cuvinte după egalul cu Bayern Munchen din semifinalele Champions League: ”Intensitatea lipsea!”

Champions League Publicat pe 1 mai 2024

Formaţia Bayern Munchen a remizat, marţi seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Real Madrid, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Real Madrid a condus cu 1-0, prin golul marcat de Vinicius Junior ’24.Bayern a revenit şi a preluat conducerea prin Sane ’53 şi Kane ’57 (penalty).

Scorul final, 2-2, a fost stabilit de Vinicius Junior, în minutul 83, din penalty.

Partida a fost arbitrată de francezul Clement Turpin. Returul se va disputa la 8 mai.

La finalul meciului, Carlo Ancelotti a oferit mai multe declaraţii.

”Momentul nostru de slăbiciune a fost începutul reprizei secunde şi atunci am primit două goluri.

Au arătat cea mai bună versiune şi noi nu, dar avem timp să o arătăm miercurea viitoare. Prima repriză am atacat, dar cu puţină intensitate.

A doua repriză când au trecut în faţă pe tabela de marcaj am început să apăsăm puţin mai mult pedala de acceleraţie. Senzaţia a fost că ne simţeam confortabil, dar intensitatea lipsea. Am terminat meciul suficient de bine”, a spus Carlo Ancelotti, după meciul cu Bayern Munchen, potrivit Marca.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Borussia Dortmund şi Paris Saint-Germain. Turul este programat miercur, la Dortmund, iar returul la 7 mai, în Franţa.