Sfârşit de drum pentru Irina Begu la Roland Garros Sfârşit de drum pentru Irina Begu la Roland Garros
Elena Gabriela Ruse şi Marta Kostiuk, calificate în turul doi la dublu, la Roland Garros Elena Gabriela Ruse şi Marta Kostiuk, calificate în turul doi la dublu, la Roland Garros
Handbal feminin | Iulia Dumanska, portarul naţionalei, de la Gloria Bistriţa la Minaur Baia Mare Handbal feminin | Iulia Dumanska, portarul naţionalei, de la Gloria Bistriţa la Minaur Baia Mare
A semnat! Prima lovitură dată de Dinamo în această vară A semnat! Prima lovitură dată de Dinamo în această vară
OFICIAL | Liverpool şi-a prezentat noul antrenor OFICIAL | Liverpool şi-a prezentat noul antrenor
Cristi Chivu, ofertat de FRF! Răspunsul fostului mare fotbalist Cristi Chivu, ofertat de FRF! Răspunsul fostului mare fotbalist

Sezon complicat pentru Borussia Dortmund! A cedat acasă cu Hoffenheim şi nu e nici măcar pe podium

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Hoffenheim a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, gruparea Borussia Dortmund, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Hoffenheim i-a pus probleme mari Borussiei, pe Signal Iduna Park. Ihlas Belou a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 3, dar elevii lui Edin Terzic au întors rezultatul în numai patru minute. Donyell Malen a egalat în minutul 21, iar Nico Schlotterbeck a făcut 2-1 pentru gazde în minutul 25. Oaspeţii au dat însă lovitura tot într-un interval de patru minute, în repriza secundă. Maximilian Beier a reuşit o dublă în minutele 61 şi 64 aducând în avantaj pe Hoffenheim, care s-a şi impus cu 3-2.

Borussia Dortmund rămâne cu 41 de puncte, pe locul 4 în Bundesliga, iar Hoffenheim e pe locul 7, cu 30 de puncte.