PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor
Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României” Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României”
E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%” E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%”
FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde” FCSB îşi poate pierde una dintre vedetele echipei: „Trebuie valorificat, trebuie ajutat, altfel îl vor pierde”
Brazilia va găzdui Cupa Mondială de fotbal feminin din 2027 Brazilia va găzdui Cupa Mondială de fotbal feminin din 2027
Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbalul românesc: „Mă gândesc să fiu unul dintre acţionari” Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbalul românesc: „Mă gândesc să fiu unul dintre acţionari”

VIDEO | Maverick Vinales a câştigat lejer sprintul de la Austin. Primii 5 clasaţi au fost piloţi spanioli

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Piloţii spanioli au făcut recital pe traseul de la Austin, din cadrul Marelui Premiu al Americilor la MotoGP. Primii 5 clasaţi au fost iberici.

La ghidonul unei Aprilia, Maverick Vinales s-a impus fără emoţii. El a trecut linia de sosire cu peste 2 secunde avans, în detrimentul lui Marc Marquez, multiplul campion mondial pare că s-a regăsit la Gresini.

Podiumul a fost completat de Jorge Martin, care a avut calificări zbuciumate, marcate de 2 căzături. Deţinătorul titlului, Francesco Bagnaia a terminat pe locul 8, la aproape 10 secunde ecart de Vinales.

Cursele de pe traseul texan vor fi duminică, de la ora 19:00, în direct pe Prima Sport 2.