La doar 30 de ani, Dominic Thiem şi-a anunţat retragerea: "Sezonul 2024 va fi ultimul"
Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA
OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract
Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin” Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin”
Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti
Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României

VIDEO | Rapid - Sepsi 0-1! Final de coşmar pentru giuleşteni

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Rapid o întâlneşte pe Sepsi, luni, de la 20:30, în cadrul rundei cu numărul 4 din play-off. Partida va fi transmisă în direct pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Rapid - Sepsi 0-1 (Debeljuh 90+5)

Echipele de start

• Rapid: Aioani - Onea, Iacob, Săpunaru, Borza - Hromada, Hasani, Oaidă - Krasniqi, Rrahmani, Petrila.
  • Sepsi: Niczuly - Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu - Păun - Varga, Kallaku, Alimi, Ştefan - Safranko.

Minutul 90+5: GOL SEPSI! Debeljuh dă lovitura!

Minutul 90+1: Rapid tremură pe final! Covăsnenii au marcat, dar reuşita este anulată pentru ofsaid.

Minutul 90: Ocazie imensă Sepsi! Varga îşi bate joc de pasa dată de Ştefănescu.

Minutul 74: Ocazie Rapid! Burmaz ajunge într-o poziţie favorabilă, dar şutează puţin pe lângă poartă.

Minutul 54: Rapid primeşte penalti, iar Alimi încasează al doilea cartonaş galben, dar faza este întoarsă din camera VAR.

Minutul 38: Sepsi, din nou la un pas să marcheze. Safranko a fost blocat în ultimul moment.

Minutul 24: Sepsi a fost aproape să deschidă scorul, dar jucătorii covăsneni s-au încurcat reciproc.

Minutul 15: Rrahmani nu reuşeşte să îl învingă pe Niczuly la finalul unui contraatac executat perfect.

Minutul 1: A început meciul.

Înaintea acestui duel, Rapid se află pe 5, cu 28 de puncte, la 3 „lungimi” de podiumul Superligii. Giuleştenii au nevoie neaparat de victorie după ce au pierdut primele 3 partide din play-off, în ultima partidă fiind umiliţi pe teren propriu de CFR Cluj, scor 4-1.

De cealaltă parte, Sepsi se află pe ultimul loc din play-off, cu 24 de puncte, iar visul să prindă un loc în primele 3 echipe pare din ce în ce mai greu de realizat. Covăsnenii au remizat în ultimele 2 partide, scor 1-1 cu CFR Cluj şi Farul Constanţa.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.