La doar 30 de ani, Dominic Thiem şi-a anunţat retragerea: "Sezonul 2024 va fi ultimul"
Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA
OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract
Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin” Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin”
Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti
Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României

VIDEO | România a retrogradat în liga a doua a atletismului, deşi a înregistrat trei succese la Campionatul European de la Cluj, transmis pe Look Sport

Atletism Publicat de Andrei Ionascu pe 20 iun 2021

România a retrogradat în liga a doua a atletismului pe echipe, deşi a înregistrat trei succese la Campionatul European de la Cluj-Napoca, transmis în direct pe Look Sport. 48 de sportivi români au participat, dar învingători au fost doar Bianca Ghelber (aruncarea ciocanului), Florentina Iuşco (săritura în lungime) şi Alin Firfirică (aruncarea discului).

România s-a clasat pe locul 11 din 12 echipe participante. Doar Estonia a fost sub România. Competiţia a fost câştigată de Cehia.

Primele două clasate în Liga 1, Cehia şi Belarus, promovează în Superligă, iar ultimele două clasate (România şi Estonia) retrogradează în liga secundă.