Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja” Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja”
Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein
Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti
„Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar „Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar
Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie
La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris

Denis Drăguş şi Alexandru Maxim l-au salvat pe Marius Şumudică! Românii continuă să facă spectacol la Gaziantep

Superlig Publicat pe 5 ian 2024

Mijlocaşul Denis Drăguş a marcat un gol, iar Alexandru Maxim a oferit o pasă de gol, vineri, în remiza echipei Gaziantepspor, antrenată de Marius Şumudică, scor 2-2, cu Pendiskor, în etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Drăguş, care a fost integralist, a marcat în minutul 12, iar Maxim, care a jucat până în minutul 85, a oferit o pasă de gol lui Ozcicek, în minutul 49.

Însă, echipa lui Şumudică a fost egalată de Pendikspor printr-un penalty transformat de Ozturk, în minutul 77, şi de Yardimci (88).

La Gaziantep şi portarul Florin Niţă a fost integralist.

În clasament, Gaziantep ocupă locul 12, cu 20 de puncte, iar Pendikspor este pe 19, cu 15 puncte.

• 6 goluri şi o pasă de gol a reuşit Denis Drăguş pentru Gaziantep în 13 etape.
  • La rândul său, Alexandru Maxim a oferit două goluri şi două pase decisive în 16 jocuri.