Schimbare de antrenor la Union Berlin cu două etape înainte de finalul sezonului Schimbare de antrenor la Union Berlin cu două etape înainte de finalul sezonului
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova 2-0, în direct la Prima Sport 1! Pop dublează avantajul gazdelor VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova 2-0, în direct la Prima Sport 1! Pop dublează avantajul gazdelor
Dennis Man s-a decis! A anunţat în presa italiană unde vrea să joace Dennis Man s-a decis! A anunţat în presa italiană unde vrea să joace
Măldărăşanu a răbufnit, după ce Hermannstadt a întrerupt seria de 20 de meciuri fără eşec acasă. ”Lumea poate să comenteze ce vrea” Măldărăşanu a răbufnit, după ce Hermannstadt a întrerupt seria de 20 de meciuri fără eşec acasă. ”Lumea poate să comenteze ce vrea”
Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma
”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi ”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi

VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”

Superliga Publicat pe 26 apr 2024

Dinamo a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii.

Gnahore a deschis scorul în minutul 35, printr-un şut deviat care a ajuns cu noroc în poartă. Ilfovenii au egalat două minute mai târziu, prin Cascini.

În urma acestui duel, Voluntari rămâne pe 12, iar Dinamo pe 15, la egalitate de puncte cu Botoşani şi Poli Iaşi.

Dinamo - FC Voluntari 1-1 (Gnahore 35' | Cascini 37')

• Dinamo (3-5-3): Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Milanov, Gnahore, Pavicic, Amzăr - Gregorio, Selmani
  • Rezerve: Răilean, Gago, D. Irimia, Ilic, Politic, Borduşanu, Neagu, Bani, R. Grigore, A. Irimia, Roşu, C. Costin
  •
  • Voluntari (5-3-2): Fernandez - Boboc, Turda, Matricardi, Armaş, Aliji - Cascini, Crepulja, Raţă - Lambrinoc, Nemec
  • Rezerve: Vâlceanu, Paz, Droppa, Răduţ, Dumiter, Merloi, D. Florea, R. Popescu, Carnat, Roemer, Voican, A. Ciobanu

Minutul 90+5. Final de meci!

Minutul 82. Carnat are o execuţie splendidă din afara careului, dar mingea se opreşte în bara laterală!

Minutul 81. Iglesias trimite plasat pe jos, dar balonul se scurge pe lângă poartă!

Minutul 73. Patriche trece pe lângă majorarea avantajului, dar balonul trimis cu capul de fundaşul lui Dinamo se duce pe lângă!

Minutul 62. Şut puternic din voleu al lui Aliji, dar Golubovic este atent şi respinge în corner!

Minutul 53 . Arbitrul Radu Petrescu dictează penalty pentru Dinamo, în urma unui henţ. După verificarea VAR, penalty-ul este anulat!

Minutul 48. Nemec încearcă să reia centrarea din corner, însă Patriche îl calcă pe acesta în interiorul careului! Arbitrul nu dictează nimic, iar camera VAR nu se sesizează!

Minutul 47. Cascini profită de eroare lui Homawoo şi trimite periculos spre poartă, însă Golubovic respinge!

Minutul 45+1. Final de primă repriză!

Minutul 36. Goooolll FC Voluntari! Raţă îi pune mingea pe cap lui Cascini, care trimite direct în poartă!

Minutul 35. Goooollll Dinamo! Gnahore primeşte mingea în interiorul careului şi şutează, iar mingea este deviată şi se scurge în poartă!

Minutul 24. Milanov şutează din nou periculos, dar faza are acelaşi rezultat! Corner pentru Dinamo.

Minutul 20. Ocazie pentru Dinamo! Milanov trimite spre poartă dintr-o poziţie ideală, dar mingea este deviată în corner.

Minutul 1. Start de partidă!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Duelul din această seală este unul crucial pentru ambele echipe în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Înaintea acestei partide, Dinamo se află pe penultimul loc în clasament, cu 20 de puncte, la doar 2 „lungimi” de primul loc care asigură menţinerea în prima ligă, ocupat chiar de adversara sa de azi. „Câinii” au pierdut în ultima etapă, la Botoşani, scor 2-1.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află pe 12, cu 22 de puncte, şi are nevoie de victorie pentru a se menţine în afara zonei roşii. Ilfovenii sunt fără victorie de 4 etape, perioadă în care au obţinut 2 egaluri şi 2 înfrângeri.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria dinamoviştilor, scor 1-0.