Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă
Massimiliano Allegri va anunţa dacă rămâne la Juventus peste 10 zile Massimiliano Allegri va anunţa dacă rămâne la Juventus peste 10 zile
Horaţiu Feşnic arbitrează meciul FC Botoşani - CS Mioveni, din turul barajului de menţinere/promovare în Superliga Horaţiu Feşnic arbitrează meciul FC Botoşani - CS Mioveni, din turul barajului de menţinere/promovare în Superliga
Când se joacă Supercupa României, FCSB - Corvinul Când se joacă Supercupa României, FCSB - Corvinul
Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării
Stadionul pe care va evolua Corvinul Hunedoara în cupele europene. „Este un stadion care îndeplineşte toate condiţiile” Stadionul pe care va evolua Corvinul Hunedoara în cupele europene. „Este un stadion care îndeplineşte toate condiţiile”

VIDEO | Union Berlin – Bayern Munchen 1-5. Victorie de moral pentru bavarezi

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Bayern Munchen a dispus sâmbătă, în deplasare, scor 5-1, de formaţia Union Berlin, într-un meci din etapa a 30-a a Bundesligii.

La Berlin, Leon Goretzka a deschis scorul în minutul 29, iar bavarezii au amai avut de aşteptat până în minutul 45+1 pentru a-şi majora avantajul.

A marcat Harry Kane, care a reuşit să înscrie cel de-al 33-lea său gol stagional, iar Bayern a intart cu 2-0 la vestiare. În repriza secundă, Thomas Muller marcat şi el o dublă la meciul cu numărul 470 pentru Bayern, în Bundesliga, iar reuşita lui Tel a dus scorul la un neaşteptat 5-0.

Vertessen a reuşit golul de onoare pentru berlinezi, şi meciul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, 5-1.Bavarezii sunt pe locul 2, cu 66 de puncte, în vreme ce Union Berlin e pe 14, cu 29 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în cadrul etapei a 30-a din Bundesliga:

Wolfsburg – Bochum 1-0 (Wind 43);

FC Koln – Darmstadt 0-2 (Klarer 57, Vilhelmsson 90);

Hoffenheim – Borussia Monchengladbach 4-3 (Weghorst 36, Promel 58, Kabak 66, Stach 90+1 / Hack 39, 78, 89);

Augsburg – RB Leipzig 1-2 (Dovedan 69 / Sesko 42, Openda 85);

Union Berlin – Bayern Munchen 1-5 (Vertessen 90+1 / Goretzka 29, Kane 45+1, T. Muller 53, 66, Tel 62).