LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt o întâlneşte pe FC Botoşani, vineri, de la 17:30, într-un meci ce face parte din cadrul etapei cu numărul 5 din play-out. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Echilibrul numeric s-a rupt încă din minutul 24, când Murgia a văzut direct cartonaş roşu, după o intrare la Lopez. Surprinzător, VAR nu a intervenit la decizia centralului Sebastian Colţescu.

Reluările arată că intrarea fotbalistului sibian nu a fost atât de dură, încât să fie de roşu direct.

Înaintea acestui duel, FC Hermannstadt ocupă primul loc din play-out, cu 27 de puncte, la egalitate cu Oţelul şi UTA. Sibienii vin după victoria de la Arad, scor 3-1, şi îşi pot consolida locul 7, poziţie care duce la barajul de Conference League.

De cealaltă parte, FC Botoşani se află pe penultimul loc, cu 17 puncte, la 4 lungimi de prima poziţie care le asigură rămânerea în Superliga. Moldovenii au moralul ridicat înaintea acestei partide, după ce în ultima etapă au câştigat pe teren propriu, cu FCU Craiova, scor 4-1.