VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Antrenorul român care a pus piciorul în prag şi i-a închis uşa în nas lui Adrian Mititelu: ”Nu că sunt eu mare manager, dar nu! E foarte greu să lucrezi când se bagă!” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 27 nov 2023

FC U Craiova 1948 a câştigat, scor 2-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a 17-a a Superligii.

Pentru FC U Craiova 1948 a marcat Blănuţă, în minutul 10, în timp ce Sepsi a egalat scorul prin Matei, în minutul 31.

Golul victoriei a fost marcat de Lacroix, în minutul 90+2. Craiovenii au obţinut prima victorie după 8 etape.

După meci, Vasile Miriuţă a fost prezent la Prima Sport, unde a analizat situaţia de la Craiova. Antrenorul a spus că în urmă cu un an de zile l-a refuzat pe Adrian Mititelu, care îl dorea antrenor la FC U Craiova. Miriuţă susţine că este foarte greu să lucrezi cu patronii care intervin la echipă.

”Nu că sunt eu mare manager, dar nu! E foarte greu să lucrezi când se bagă!”

”Portughezul ăla cât a stat? Când a văzut ce trebuie să semneze, ce scrie în contract... Săracul, când a văzut... Din spusele lui. Acum ştii cum e, acolo e o situaţie mai delicată. Nu că sunt eu mare antrenor, dar eu l-am refuzat pe Adrian Mititelu acum un an de zile.

Nu, cu tot respectul pentru dânsul. Chiar îl apreciez ca om, câţi bani bag acolo, dar e foarte greu să lucrezi cu un patron care.... Sunt şi patroni care se mai bagă, dar mai discret, mai stai cu ei de vorbă, dar prea mult”, a spus Vasile Miriuţă, la Prima Sport.

În clasament, Sepsi ocupă locul 10, cu 20 de puncte, iar craiovenii sunt pe locul 14, cu 18 puncte.