![//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/21488703/1/cha.jpg](http://i0.1616.ro/media/581/3142/38227/21488703/1/cha.jpg?width=960)
Elias Charalambous ştie când se va decide titlul în Superligă: ”Atunci se va întâmpla!”
Partida FCSB - Sepsi, din runda 25 din Superliga, va avea loc duminică, de la 20:45 şi va putea fi vizionată în direct pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.
Golurile şi cele mai importante faze ale partidei din Superliga României vor putea fi văzute în format LIVE VIDEO pe site-ul PrimaSport.ro.
FCSB vine după rezultatul de egalitate de pe ”Arena Naţională”, scor 1-1, în faţa Farului şi este liderul Superligii, cu 9 puncte peste CFR şi Rapid, înaintea începerii etapei 25. ”Roş-albaştrii” au reuşit o serie de 6 partide consecutive fără înfrângere în campionat.
Citește și
De cealaltă parte, Sepsi este una dintre echipele care se bat pentru un loc în play-off, aflându-se pe poziţia a 6-a în Superliga, la egalitate de puncte cu Hermannstadt, formaţia de pe locul 7.
Covăsnenii au suferit a doua înfrângere din acest început de an, scor 3-1, în faţa Universităţii Craiova. Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria echipei bucureştene cu 5-2.
Înainte de meciul cu Sepsi, antrenorul de la FCSB a făcut mai multe precizări. El a vorbit despre lupta pentru titlu.
”Am spus asta de la început şi încă mai cred asta. Toate echipele care sunt acolo se vor lupta pentru titlu!
Mai avem multe jocuri, ştiţi foarte bine că punctele se vor înjumătăţi la finalul sezonului regulat. Este foarte, foarte greu să spui ce echipe vor fi acolo, încă e devreme.
Din punctul meu de vedere, campionatul se va decide în a doua parte a play-off-ului”, a lămurit lucrurile tehnicianul lui FCSB.