Poli Iaşi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu Dinamo, în etapa a 29-a din Superligă.
În minutul 12 Itu nu a tras destul de tare ca să-i pună probleme lui Golubovic. După nouă minute, Hakim Abdallah a încercat să devieze pasa lui Pavicic, dar a trimis puţin pe lângă poartă. În minutul 63, Hakim Abdallah nu a reuşit să prindă poarta la centrarea lui Borduşanu, iar în minutul 84 Dani Iglesias a pasat perfect, Abdallah a preluat şi nu l-a putut învinge pe portarul ieşenilor.
Citește și
Răzvan Pleşca: "Campionatul nostru e în creştere"
În ciuda faptului că a fost un meci lipsit de spectacol, cu doar 3 şuturi pe poartă, Răzvan Pleşca este convins că fotbalul românesc este în creştere. Aflat în studio-ul Fotbal Show, fostul portar consideră că unul din motivele principale pentru care campionatul din România se află în ascensiune este constituit de suportul fanilor.
"Cred că uşor uşor ajungem iar acolo. Mi se pare că e în creştere campionatul nostru.
(n.r. Ce argumente ai?). Numărul de spectatori, care e cel mai mare din ultimii 20 de ani. Infrastructura. Şi baze de antrenament au mai apărut la FCSB, la Farul şi la Sepsi. Dar şi calitatea meciurilor, faţă de Săgeata Năvodari, Corona Braşov." , a declarat Răzvan Pleşca, în exclusivitate pentru Prima Sport.