LIVE VIDEO | Poli Iaşi - Gloria Buzău, ASTĂZI, de la 19:00, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start LIVE VIDEO | Poli Iaşi - Gloria Buzău, ASTĂZI, de la 19:00, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start
La asta nu se aştepta nimeni! Cine ar putea ajunge pe banca Farului în cazul în care Gică Hagi va prelua echipa naţională La asta nu se aştepta nimeni! Cine ar putea ajunge pe banca Farului în cazul în care Gică Hagi va prelua echipa naţională
JO, gimnastică artistică | Andrei Muntean a coborât pe locul 11, necalificant în finală la paralele

Edi Iordănescu, distrus de Marian Iancu: ”Rezultatele lui au fost de conjunctură!”. Cine ar trebui să fie noul selecţioner: ”Este vorba despre el!”

Ultimele informaţii despre transferul lui Sava la Udinese Ultimele informaţii despre transferul lui Sava la Udinese
Reacţie tranşantă a presei din Israel după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Chiricheş: „Traversează o criză” Reacţie tranşantă a presei din Israel după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Chiricheş: „Traversează o criză”

Şi-au semnat deja ”sentinţa”? Cei 3 jucători pe care Becali i-a dat de pământ: ”Pe toate le-a pierdut. Nu au contat. Cu ei, te bate Voluntari!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 1 mar 2024

Echipa FCSB a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 16, după ce Târnovanu a respins lovitura de cap a lui Robert Popescu, balonul a ajuns la Dumiter şi acesta a înscris pentru 1-0.

Florinel Coman a trimis în bară, în minutul 24, dar la pauză FC Voluntari a intrat cu avantaj minim. La pauză Charalambous a efectuat trei schimbări şi bucureştenii au egalat în minutul 48. Florinel Coman a înscris din careu, cu un balon excelent plasat şi scorul a devenit 1-1. După şase minute tot Coman a reuşit să pătrundă cu mingea la picior în careul gazdelor, trimiţând pe lângă Jesus Fernandez, la colţul lung şi FCSB a trecut în avantaj, 2-1.

Florinel Coman a a juns la 14 goluri marcate în acest campionat, egalându-l pe colegul său, Darius Olaru, în clasamentul golgeterilor. 2-1 a fost şi scorul final, iar în clasament, FCSB a ajuns din nou la o diferenţă de zece puncte faţă de echipa de pe locul secund, Rapid Bucureşti.

După meci, Becali a avut o intervenţie la Prima Sport. Patronul FCSB a vorbit despre joc şi a pus la zid 3 jucători. El nu a fost deloc mulţumit de Phelipe, Lixandru şi Tavi Popescu.

”Pe toate le-a pierdut. Nu au contat. Cu ei, te bate Voluntari!”

”Luis Phelipe le-a pierdut pe toate. L-am schimbat. Ei au fost nişte jucători care nu au contat. Nici Lixandru, nici Tavi Popescu, nici Phelipe. Nu au contat. Deci dacă ai 3 jucători, într-o echipă, care nu contează. Te bate Voluntariul”, a spus Gigi Becali, la Prima Sport.

Elevii lui Charalambous au 61 de puncte, în timp ce FC Voluntari are 27 de puncte, şi ocupă locul 14.