FCSB a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Sepsi, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii. Golul a fost marcat de Băluţă în minutul 16.
FCSB este lider în clasament, cu 54 de puncte, cu nouă mai multe decât a doua clasată, Rapid. Sepsi este pe 7, cu 33 de puncte.
Citește și
La o zi după meci, Becali a făcut mai multe declaraţii în stilul caracteristic. Patronul FCSB pare foarte mulţumit de Alexandru Băluţă.
Acesta a precizat că echipa FCSB-ului nu poate începe fără el.
”Băluţă rata din faze mai uşoare şi când a ajuns în faze complicate a marcat. Băluţă..., nu are rost, ştiţi ce am spus. Primul jucător cu care se începe echipa e Băluţă. Apoi e Coman”, a declarat Gigi Becali.