”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti

VIDEO ǀ Steaua şi FCSB, faţă în faţă! Meci dramatic în Ghencea, câştigat de clubul patronat de Gigi Becali, cu gol în prelungiri

FCSB Publicat pe 26 mar 2023

Steaua şi FCSB s-au întâlnit într-un meci oficial, dar nu la nivelul echipelor de seniori, ci la nivelul campionatului U17, în etapa a 6-a a play-off-ului. Duelul a avut loc în Ghencea, iar FCSB U17 s-a impus cu scorul de 3-2, după ce a avut 1-0 la pauză. Cele două ocupă primele două locuri în seria din care fac parte.

FCSB a început mai bine, a condus cu 1-0, dar Steaua a întors şi a făcut 2-1, pentru ca ulterior scorul să arate 2-2. În plus, Steaua a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 78, iar FCSB a marcat golul victoriei în prelungiri, 3-2.

O nouă amânare în procesul pentru palmares dintre CSA Steaua şi FCSB

Fanii CSA Steaua şi FCSB continuă să fie ţinuţi în suspans de către Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie în privinţa palmaresului echipei istorice Steaua Bucureşti.

Cea mai înaltă instanţă de judecată a hotărât ca o decizie definitivă să fie amânată pentru 28 martie. Sursa citată a notat că la proces, la termenul de joi, în mod surprinzător, nu a fost prezent Florin Talpan, juristul celor de la CSA Steaua.

CSA Steaua a câştigat la data de 5 iulie 2019, la Tribunalul din Bucureşti, palmaresul echipei de fotbal Steaua din 1947 până în 2003. După ce FCSB a atacat hotărârea la Curtea de Apel, Instanţa a stabilit pe 28 iunie 2021 că CSA Steaua deţine palmaresul din 1947 până în 1998, AFC Steaua are trofeele câştigate din 1998 până în 2003, iar FCSB din 2003 până în prezent.

Formaţia patronată de Gigi Becali a făcut recurs la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ). Pe 2 martie şi 16 martie au avut loc primele amânări la cel mai înalt for de justiţie din România.

FCSB a pierdut marca ”Steaua” în decembrie 2014 printr-o decizie luată de ÎCCJ. Ulterior, în decembrie 2016, echipei lui Gigi Becali i-a fost interzis de către Curtea de Apel să mai folosească numele ”Steaua”.