Andrei Muntean a evoluat în calificările olimpice de la paralele Andrei Muntean a evoluat în calificările olimpice de la paralele
LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini” LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini”
Premieră stabilită de Ionela şi Marius Cozmiuc. Primul cuplu căsătorit care a fost portdrapel în istoria JO Premieră stabilită de Ionela şi Marius Cozmiuc. Primul cuplu căsătorit care a fost portdrapel în istoria JO
Meciurile tari din Superliga, de sâmbătă, se văd în direct la Prima Sport. Duelurile de astăzi vor fi analizate de experţii Prima Sport în studio-ul Fotbal Show Meciurile tari din Superliga, de sâmbătă, se văd în direct la Prima Sport. Duelurile de astăzi vor fi analizate de experţii Prima Sport în studio-ul Fotbal Show
Gigi Becali i-a făcut o ofertă de nerefuzat jucătorului. „I-am dat exact ce vrea el” Gigi Becali i-a făcut o ofertă de nerefuzat jucătorului. „I-am dat exact ce vrea el”
Mihai Chiruţă, calificat în sferturi la simplu canotaj, după ce terminat pe primul loc în seria sa Mihai Chiruţă, calificat în sferturi la simplu canotaj, după ce terminat pe primul loc în seria sa

”A mai fost un moment extrem de important”. Liviu Ciobotariu obţine una din cele mai palpitante victorii din cariera de antrenor

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 1 mai 2023

Universitatea Cluj a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa FC Voluntari, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Ardelenii au condus în inferioritate numerică până în minutul 87.

Pentru clujeni au marcat Remacle, în minutul 23 şi Thiam, în minutul 41.

Golurile echipei ilfovene au fost înscrise de Sigurjonsson, în minutul 18, şi Florea, în minutele 87 şi 90+2.

Din minutul 17, clujenii au evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Ilie.

Liviu Ciobotariu a declarat că este o victorie foarte importantă şi a punctat că e dezamăgit de faptul că din cauza unor erori s-au primit două goluri în superioritate numerică.

”O victorie foarte importantă pentru noi, ceea ce înseamnă poziţia din clasament şi moralul echipei. Am trecut de la extaz la agonie, de la agonie la extaz. A fost un joc spectaculos, au fost momente decisive în joc. Sunt supărat pe jucători pentru că am primit două goluri în superioritate numerică.

Un meci bun şi îi felicit pe băieţi, de la 1-2 am reuşit să revenim la 3-2. A mai fost un moment extrem de important în acest joc, dacă Thiam marca la 2-1, nu cred că mai puteam să revenim, cu toate că am controlat jocul.

Am avut superioritate numerică încă din primele minute şi era clar că noi am dominat şi ne-am creat situaţii de a marcat”