Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | NAPOLI ŞI LIVERPOOL MERG BRAŢ LA BRAŢ ÎN OPTIMILE UEFA CHAMPIONS LEAGUE. SEARĂ ORIBILĂ PENTRU IANIS HAGI ŞI COLEGII SĂI ÎN ITALIA

Video Publicat pe 10 dec 2019

În direct pe Look Sport, Liverpool s-a impus la Salzburg, 2-0, într-un meci din cadrul grupei E a UEFA Champions League.

Liverpool avea nevoie de o remiză pentru a se califica în optimile UEFA Champions League. Campionii au avut de înfruntat pe Salzburg, o echipă care le-a dat mari emoţii în tur, când a revenit de la 0-3, iar englezii au câştigat foarte greu, 4-3. Paradoxal, echipa lui Jurgen Klopp a avut o misiune mai simplă în Austria, reuşind să se impună la final cu 2-0.

Austriecii au ratat câteva ocazii în debut, când Alisson a avut câteva intervenţii importante, însă Liverpool a pus treptat stăpânire pe joc şi a marcat de două ori. Ambele reuşite au venit în repriza secundă. În minutul 57, Keita, fost la Salzburg, a deschis scorul, iar Salah a stabilit deznodământul partidei doar un minut mai târziu.

Napoli s-a impus fără emoţii, pe teren propriu, 4-0 cu Genk, într-un meci care a contat pentru Grupa E din UEFA Champions League. Partida a fost transmisă în direct de Look Plus.

Atacantul polonez Arkadiusz Milik a reuşit un hat-trick (minutele 3, 26 şi 38), iar Mertens şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 75, când a transformat un penalty. Ianis Hagi a fost rezervă la Genk şi a intrat pe teren abia în minutul 72, în locul lui Ito.

Liverpool şi Napoli se califică în optimile UEFA Champions League, iar Salzburg în 16-imile Europa League. Genk este ultima şi este eliminată din Europa.