S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024 Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024
SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale
Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal! Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal!
Lando Norris s-a tăiat la faţă la o petrecere la Amsterdam Lando Norris s-a tăiat la faţă la o petrecere la Amsterdam

A recunoscut după patru ani că a greşit! Momentul care a decis finala Champions League din 2016: "Trebuia anulat!"

Real Madrid Publicat pe 14 mai 2020

Arbitrul Mark Clattenburg a vorbit într-un interviu acordat celor de la Daily Mail despre una din erorile care l-au marcat.

S-a întâmplat chiar în finala Champions League din 2016, câştigată de Real Madrid în faţa lui Atletico după executarea penalty-urilor.

A fost 1-1 în timpul regulamentar, însă englezul spune că golul Realului ar fi trebuit anulat. Acesta regretă că asistentul nu a semnalizat un ofsaid la Sergio Ramos, în momentul deschiderii scorului.

"În acea finală Real Madrid a deschis scorul în prima repriză, dar jucătorul era puţin în ofsaid şi am realizat asta la pauză. A fost o decizie dificilă, iar asistentul meu nu a luat-o corect.

Apoi am dictat penalty pentru Atletico în a doua repriză, după un fault al lui Pepe la Torres.

Pepe era furios şi mi-a zis într-o engleză perfectă: "Niciodată penalty, Mark!" I-am răspuns că primul lor gol trebuia anulat şi asta l-a făcut să tacă
", a povestit Mark Clattenburg în Daily Mail.