Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament

AC Milan încasează o lovitură grea! Theo Hernandez are coronavirus

AC Milan Publicat pe 13 oct 2021

Fundaşul Theo Hernandez de la AC Milan a fost testat pozitiv cu COVID-19 la revenirea de la naţionala Franţei, după meciurile din Liga Naţiunilor.

Clubul milanez a precizat că jucătorul se simte bine.

El va fi plasat în izolare şi astfel va lipsi de la meciul cu Hellas Verona, de sâmbătă, din campionatul Italiei.

Portarul titular Mike Maignan, accidentat

Ciprian Tătăruşanu are şanse foarte mari să fie titular în poarta echipei AC Milan, după ce titularul de drept Mike Maignan va fi supus, miercuri, unei intervenţii chirurgicale, anunţă presa italiană.

Maignan suferă de dureri la încheietură şi, conform Gazzetta dello Sport, va fi indisponibil între 10 şi 15 zile.

Cotidianul notează că Tătăruşanu va apăra buturile în acest interval.

De asemenea, marţi, cu o zi înainte ca Maignan să fie supus unei intervenţii chirurgicale la încheietura mâinii stângi, AC Milan s-a înţeles cu portarul Antonio Mirante, un veteran în vârstă de 38 de ani, care în ultimii trei ani s-a aflat sub contract cu cei de la AS Roma.

Mirante a semnat o înţelegere valabilă până la finalul acestui sezon, cu opţiune de prelungire pe încă un an dacă board-ul milanez şi antrenorul Stefano Pioli sunt mulţumiţi de rolul său.