Dinamo a ajuns la acord pentru transferul unui atacant.
Citește și

Dinamo este aproape să oficializeze încă o mutare în perioada de mercato. Andrei Nicolescu a anunţat că roş-albii s-au înţeles atât cu un atacant european de 25 de ani, cât şi cu clubul de care aparţine acesta.
Dinamo, acord pentru al şaptelea transfer al verii! Andrei Nicolescu: "Mâine va fi anunţat de club"
Fotbalistul este aşteptat în cantonamentul echipei, iar semnarea contractului depinde de rezultatul vizitei medicale. Oficialul dinamovist a precizat că este vorba despre un jucător rapid, mobil, diferit ca profil de un atacant clasic de careu.
”În seara asta (n.r. 28 iunie) va ajunge în cantonament, iar dacă totul este în regulă, mâine va fi anunţat de club.
Părţile sunt înţelese, atât cu clubul, cât şi cu jucătorul. Este un transfer. Profilul jucătorului este cel pe care îl caută antrenorii.
Vom vedea cât de bun va fi din sezonul următor”, a declarat Andrei Nicolescu, conform Digi Sport.
Suma de transfer ar fi de ordinul sutelor de mii de euro, dar în zona inferioară a acestui interval. Dacă totul decurge normal, noul atacant ar urma să fie anunţat oficial în scurt timp.
”E un atacant din Europa. Nu e vreun nume... Cum s-a discutat că Universitatea Craiova va da 1.500.000 pe un fotbalist.
E un atacant, mobil, foarte rapid, nu este neapărat target man. Are o vârstă potrivită pentru performanţă la Dinamo. Nu este chiar ca un Puşcaş.
Transferul e de ordinul sutelor de mii, dar în partea de jos. Va semna şi contractul va intra în vigoare după verificarea medicală. Are o vârstă bună, de 25 de ani”, a mai spus preşedintele lui Dinamo.
Prin această mutare, Dinamo continuă reconstrucţia lotului sub comanda lui Nuno Campos şi încearcă să aducă mai multă viteză şi mobilitate în compartimentul ofensiv.
