Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Adi Petre, dezamăgit că nu a obţinut măcar un punct contra fostei sale echipe. ”Puteam să obţinem un rezultat de egalitate, dar asta e. Mergem la Craiova ca să caştigăm”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 13 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20062651/1/petreee.jpg

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Moruţan, în minutul 40.

Partida a fost una specială pentru Adi Petre, care a evoluat contra fostei sale echipe. Acesta a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 69, iar la final a mărturisit cu sinceritate că şi-ar fi dorit să obţintă măcar un punct, dar în acelaşi timp priveşte cu optimism spre etapa următoare, unde UTA va juca cu Universitatea Craiova.

„Ştiam că sunt o echipă foarte bună, au fost peste noi când jucam 11 contra 11. Am încercat să îi ţinem cât am putut de bine în repriza a doua. Puteam să îi egalăm, dar era un rezultat mincinos. Mi-aş fi dorit să joc mai bine astăzi, dar nu iau eu deciziile.

Sunt mulţumit că am intrat atât şi că mi-am ajutat echipa. Puteam să obţinem un rezultat de egalitate, dar asta e. Mergem la Craiova ca să caştigăm. 

Cu CFR am jucat titular, cu FCSB am intrat pe parcurs şi nu am putut să le iau pulsul. Ambele ne-au bătut şi asta înseamnă că sunt echipe puternice”, a declarat atacantul arădenilor, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele