Ultima oră
RD Congo - Uzbekistan 3-1. Africanii se califică pentru prima dată în fazele eliminatorii RD Congo - Uzbekistan 3-1. Africanii se califică pentru prima dată în fazele eliminatorii
Columbia - Portugalia 0-0. Cristiano Ronaldo nu a strălucit Columbia - Portugalia 0-0. Cristiano Ronaldo nu a strălucit
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria

Adi Vasile răsuflă uşurat, după un nou meci complicat în Liga Campionilor. ”Sunt foarte fericit pentru că toată lumea este sănătoasă”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 22 ian 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20566962/1/csm-bucuresti-borussia-dortmund-liga-campionilor-22-01-2022.jpg

Campioana României, CSM Bucureşti a obţinut o victorie foarte importantă în grupele Ligii Campionilor, după ce a trecut de Borussia Dortmund, cu scorul de 33-29. Nemţoaicele au început mai timid partida, dar au echilibrat jocul şi chiar au avut şansa de a egala pe final, dar ”tigroaicele” şi-au arătat valoarea şi au luat toate punctele.

Antrenorul CSM-ului, Adi Vasile a declarat că este bucuros că echipa a scăpat fără accidentări din acest meci şi a punctat faptul că programul este extrem de încărcat, jucătoarele fiind nevoie să facă faţă oboselii.

”Este un sentiment de săptămână foarte muncită. Pe lângă cele trei meciuri, la nivelul ăsta, sunt foarte multe meciuri în şapte zile. Cel mai greu lucru căruia trebuie să îi facem faţă sunt călătoriile extrem de lungi care ne epuizează mai tare decât meciul în sine.

Resursele de care am dat dovadă arată o echipă capabilă să se lupte şi cred că performanţa pe care au făcut-o fetele în condiţiile date, apropo de oboseala fizică şi de cea mentală, este mulţumitoare. Sunt foarte fericit pentru că toată lumea este sănătoasă.

Nu mă tem de nicio echipă. Respect toate echipele, dar nu mă tem. Noi venim după un parcurs încărcat, în timp ce Borussia Dortmund a avut o săptămână fără meci, în care jucătoarele se pot antrena şi pot fi foarte fresh.

Fetele sunt stoarse de orice fel de energie fizică şi mentală. Trebuie să îi mulţumesc publicului care ne-a ajutat foarte mult”,
la flash-interviul de la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele