Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

Adrian Dulcea, noul selecţioner al reprezentativei U18 a României

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 28 mai 2023

Adrian Dulcea va fi începând cu 1 iunie, noul selecţioner al echipei naţionale U18 a României, formată din jucători născuţi începând cu 1 ianuarie 2005, informează FRF.

Tehnicianul în vârstă de 44 de ani a fost antrenor secund al naţionalei U20 a României sub comanda lui Daniel Pancu. De asemenea, în sezonul 2021/2022, acesta câştigat titlul Campionatul Naţional U19 cu Unirea Bascov.

Adrian Dulcea îl va înlocui în funcţia de selecţioner pe Daniel Mogoşanu, tehnician care a activat timp de aproape 6 ani la loturile naţionale de juniori.