VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore
CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României
Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem
Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid

Adrian Mihalcea, discurs plin de supărări. ”Nu este întâmplător că unii dintre băieţi sunt refuzaţi de alte echipe”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2022

Petrolul Ploieşti s-a impus cu scorul de 3-2 în faţa formaţiei Chindia Târgovişte, în deplasare, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

Lucian Dumitriu a reuşit o ”dublă” în prima repriză stabilind scorul pauzei cu cele două goluri marcate în minutele 8 şi 22. Târgoviştenii au egalat în repriza secundă, în numai cinci minute. Mai întâi a redus din diferenţă Daniel Popa (min. 75), iar Atanase a egalat în minutul 80. În minutul 82 Irobiso a readus la conducere echipa ploieşteană.

La flash-interviuri, Adrian Mihalcea a avut un discurs dur cu privire la jucătorii săi.

„E din ce în ce mai greu să vorbesc după asemenea meciuri. Mi-e destul de greu să înţeleg unele lucruri, dar trebuie să accept realitatea. Trebuie să ieşim din această gaură, pentru că meci de meci, cine încearcă să ne dea gol, reuşeşte.

Primă repriză slabă, am fost timoraţi în faţa porţii, iar problemele personale ne-au costat.

Nu este întâmplător că unii dintre băieţi sunt refuzaţi de alte echipe şi îi luăm noi.  Doar încercăm să facem transferuri, pentru că nu reuşim. Eu sunt devină pentru aceste înfrângeri. Nu ştiu cum putem să reuşim să ieşim din această perioadă slabă. Noi eram 10 jucători şi ei ne-au dat gol pe contraatac cu 2 jucători. Poate în meciurile viitoare vom da 3 goluri, dar vom lua 4 pentru că aşa suntem.

O să dansăm acum pentru că lumea e mulţumită că pierdem. Suntem un bun sparing partener. Astăzi ne-am cârpit, nu avem jucători. Jucăm cu doi atacanţi, şi doar doi avem în lot. E uşor să dăm vina pe altcineva, dar eu sunt principalul vinovat. Bine că nu jucă restanţa acum, pentru că era spectacol. Nu mă gândesc la plecare, nu renunţ în ruptul capului, dar decizia nu este la mine. Nu le-am mai spus nimic acum, sunt dezamăgiţi, dar nu mă interesează, vom căuta pentru meciul viitor alţi jucători, mai aveam să intru eu”
, a răbufnit Mihalcea, la finele partidei.