Ultima oră
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"
Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo

Adrian Mihalcea ratează în prelungiri victoria contra fostului club. ”Există o parte bună”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad şi Unirea Slobozia au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de deschidere al etapei cu numărul şapte din SuperLigă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/22140762/1/uta-arad-afc-unirea-04-slobozia-superliga-superbet-22-08-2025-1.jpg

 

Adrian Mihalcea, antrenorul celor de la UTA, a tras concluziile partidei contra fostului club.

”Există o parte bună în tot ce s-a întâmplat până acum. Faptul că nu am pierdut. Ştiam că întâlnim o echipă cu un stil foarte simplist de joc, cu mingi la bătaie şi o organizare foarte bună. Nu am reuşit să rămânem cu toate cele 3 puncte. Am luat din păcate un gol în ultimele minute, dar pentru mine tot ce se întâmplă după minutul 90 e fatidic.

Şi noi am câştigat puncte după minutul 90, aşa că nu-mi fac niciun fel de problemă. Din păcate azi nu am arătat foarte proaspeţi. Am avut probleme şi la conctrucţie. Se întâmplă. Trebuie să rămânem la fel de umili, să continuăm această muncă pentru că până în momentul de faţă ne-am descurcat destul de bine. Au speculat un moment de neatenţie a noastră. Nu am reuşit să mergem cu adersarii. Rămânem cu acest punct şi vom continua. A trecut prima parte a campionatului, sicer nu credeam că vom rămâne neînvinşi până în etapa a 7-a”,
a declarat Mihalcea.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele