Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

Adrian Ursea nu o duce prea bine. Nice, o nouă înfrângere în Ligue 1

Stranieri Publicat pe 21 feb 2021

Nice, echipa antrenată de Adrian Ursea, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), de Metz, în etapa a XXVI-a a campionatului francez Ligue 1.

Au marcat: Gouiri '61 (p) / Kouyate '15, Gueye '38.

Aceasta a fost a noua înfrângere în ultimele 14 meciuri jucate de Nice în Ligue 1, de la numirea lui Ursea ca antrenor interimar.

Formaţia din sudul Franţei ocupă locul 15, cu 29 de puncte, la şase puncte de Lorient, de pe locul 18, retrogradabil.

Metz ocupă locul 6, cu 38 de puncte, la egalitate cu Olympique Marseille, de pe locul 7.

Olympique Lyon şi Lille conduc în clasament, cu câte 55 de puncte, iar PSG este pe locul 3, cu 54 de puncte.