VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Alcaraz l-a învins pe Auger-Aliassime şi este în semifinale. Deţinătorul trofeului, Taylor Fritz, a fost eliminat

Tenis Publicat pe 17 mar 2023

Spaniolul Carlos Alcaraz, locul 2 ATP, s-a calificat în semifinalele turneului de la Indian Wells, trecând în sferturi de numărul 10 mondial, canadianul Felix Auger-Aliassime.

Alcaraz s-a impus cu scorul de 6-4, 6-4, în două ore. El este la două victorii de revenirea pe primul loc în clasamentul mondial.

Tot în sferturi, americanul Taylor Fritz, locul 5 mondial şi deţinătorul trofeului, a fost eliminat de italianul Jannik Sinner, cap de serie 11, scor 6-4, 4-6, 6-4. Meciul a durat două ore şi 17 minute.

Alcaraz şi Sinner vor fi adversari în semifinale.

În cealaltă semifinală vor juca rusul Daniil Medvedev (6 ATP) şi americanul Frances Tiafoe (16 ATP).