FCSB a scăpat de cei mai bine cotaţi jucători de la Maccabi FCSB a scăpat de cei mai bine cotaţi jucători de la Maccabi
LIVE TEXT | FCSB - Maccabi Tel Aviv, astăzi, de la ora 20:30. Echipele de start LIVE TEXT | FCSB - Maccabi Tel Aviv, astăzi, de la ora 20:30. Echipele de start
Atacantul Alexandru Işfan pleacă de la Petrolul Atacantul Alexandru Işfan pleacă de la Petrolul
Guardiola spune că De Bruyne nu va pleca de la Manchester City Guardiola spune că De Bruyne nu va pleca de la Manchester City
A fost desemnat jucătorul etapei a doua din Superliga A fost desemnat jucătorul etapei a doua din Superliga
”S-a aprobat”. Veste uriaşă pentru cei de la Steaua ”S-a aprobat”. Veste uriaşă pentru cei de la Steaua

Alcaraz şi Tsitsipas s-au calificat în sferturi la Roland-Garros

Tenis Publicat pe 2 iun 2024

Jucătorul spaniol de tenis Carlos Alcaraz s-a calificat duminică în sferturile turneului de la Roland Garros. Tot în sferturi va juca şi grecul Stefanos Tsitsipas.

Spaniolul Carlos Alcaraz (21 de ani, locul 3 ATP), favoritul numărul 3 al turneului din capitala Franţei, l-a învins pe canadianul Felix Auger-Aliassime (23 de ani, loc 21 ATP) .

Alcaraz a dispus de Auger-Aliassime în trei seturi, scor 6-3, 6-3, 6-1.

El îl va înfrunta în meciul următor pe grecul Stefanos Tsitsipas (25 de ani, locul 9 ATP), favoritul numărul 9. Tsitsipas a avut un meci lung, trei ore şi 11 minute, în compania italianului Matteo Arnaldi (23 de ani, locul 35 ATP)., în faţa căruia s-a impus în patru seturi, scor 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-2.