Ultima oră
Ce se întâmplă cu Portugalia?! Situaţia lusitanilor, analizată la ”Dimineti Americane” după remiza albă cu Columbia: ”Schimbă sistemul, fă ceva diferit. Nu e posibil aşa ceva!” Ce se întâmplă cu Portugalia?! Situaţia lusitanilor, analizată la ”Dimineti Americane” după remiza albă cu Columbia: ”Schimbă sistemul, fă ceva diferit. Nu e posibil aşa ceva!”
Gigi Becali oferă tot ce are mai bun pentru Denis Drăguş! Finanţatorul FCSB-ului vrea să-l atragă pe internaţionalul român cu o primă unică Gigi Becali oferă tot ce are mai bun pentru Denis Drăguş! Finanţatorul FCSB-ului vrea să-l atragă pe internaţionalul român cu o primă unică
Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd” Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd”
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania

Alertă la Dinamo! Xavi Pascual şi trei handbalişti sunt infectaţi cu Covid şi nu vor putea juca cu PSG

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20403499/1/pascual.jpg

Veste cum nu se poate mai proastă pentru Dinamo, cu o zi înainte de duelul istoric cu PSG, din Liga Campionilor. Cei de la DigiSport scriu că antrenorul Xavi Pascual şi jucătorii Humet, Racoţea şi Shebib sunt pozitivi la Covid şi nu vor putea evolua în Franţa.

Sursa mai sus citată scrie că cei patru nu se simt foarte bine, având febră, deşi miercuri teste PCR au ieşit negative.

Dinamo a debutat cu o victorie spectaculoasă în grupele Ligii Campionilor, 32-29 cu polonezii de Vive Kielce, dar greul de abia acum începe.
 
Bucureştenii se deplasează la Paris pentru al doilea meci din grupă, cel cu PSG. Meciul vine într-un moment cum nu se poate mai prost, pentru că parizienii au pierdut în Ungaria, 31-34 cu Veszprem şi vor fi montaţi să facă scor în faţa campioanei României.
 
Din grupa B mai fac parte Barcelona, Veszprem, Kielce, Motor, Porto şi Flensburg.
 
Din cealaltă grupă, A, fac parte Aalborg, Kiel, Montpellier, Szeged, Elverum, Vardar, Meshkov şi PPD Zagreb.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele