Ultima oră
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”

Alexandru Albu, după ce a ratat transferul la FCSB. ”Toată lumea de aici m-a dorit şi asta pentru mine a contat foarte mult”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19458736/1/alb.jpg

Spaniolul Ruben de la Barreda a debutat cu stângul în Casa Liga 1. Viitorul Constanţa a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, contra nou promovatei UTA Arad.

Alexandru Albu a fost unul din subiectele acestei perioade de transferuri, fiind curtat de FCSB, dar în cele din urmă totul a picat, iar fotbalistul a ajuns la UTA Arad, debutând azi, contra celor de la Viitorul. La finalul partidei a declarat:

”Nu regret absolut deloc, pentru că am ajuns la o echipă bună, o echipă mare. Şi asta mă face mult mai puternic pentru a demonstra la toată lumea că merit să joc la o echipă mare precum UTA. Am o relaţie foarte bună cu Bogdan Apostu (n.r. - agentul său), am vorbit şi cu antrenorul. Toată lumea de aici m-a dorit şi asta pentru mine a contat foarte mult, că sunt dorit undeva. Asta a fost cel mai important.

Sperăm să ne clasăm în primele 6, pentru că eu zic că avem echipă foarte bună. Dar trebuie să o luăm meci cu meci"
, a spus Alexandru Albu, după remiza de la Ovidiu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele