Ultima oră
Veste bună pentru Dinamo! Un jucător de bază din sezonul trecut a revenit la antrenamente Veste bună pentru Dinamo! Un jucător de bază din sezonul trecut a revenit la antrenamente
Răzvan Lucescu, dorit de un colos plin de vedete! Antrenorul român e liber de contract după despărţirea de PAOK Răzvan Lucescu, dorit de un colos plin de vedete! Antrenorul român e liber de contract după despărţirea de PAOK
WOW! Câte abonamente a vândut Universitatea Craiova pentru sezonul viitor. ”Record all-time în România!”

WOW! Câte abonamente a vândut Universitatea Craiova pentru sezonul viitor. ”Record all-time în România!”
Becali aruncă bomba. FCSB îl transferă pe golgheterul propus de Mihai Stoica: ”Facem echipă de Champions League”

Becali aruncă bomba. FCSB îl transferă pe golgheterul propus de Mihai Stoica: ”Facem echipă de Champions League”
Hunedoara va găzdui a doua ediţie a ”Trofeului Mihai” Leu la Super Rally Hunedoara va găzdui a doua ediţie a ”Trofeului Mihai” Leu la Super Rally
"U" Cluj s-a mai despărţit de un jucător în această vară! Va continua în Liga a 2-a "U" Cluj s-a mai despărţit de un jucător în această vară! Va continua în Liga a 2-a

Alexandru Chipciu, discurs acid după eliminarea lui U Cluj din Conference League: „Suntem într-o situaţie catastrofală”

Conference League Publicat de Marius Ivaşcu pe 1 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Alexandru Chipciu, fundaşul stânga al celor de la U Cluj, a comentat eliminarea suferită de echipa sa în faţa celor de la Aararat-Armenia, în preliminariile pentru Conference League.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39126/22116754/1/universitatea-cluj-universitatea-craiova-play-off-superliga-superbet-26-04-2025-1.jpg

 

U Cluj a părăsit competiţia în turul al doilea al Conference League, fiind eliminată de Ararat-Armenia. După 0-0 în meciul tur, ardelenii au deschis scorul în returul de la Sibiu prin Jovo Lukic, însă armenii au restabilit egalitatea prin Hovhannisyan.

Meciul a ajuns în prelungiri, iar soarta calificării a fost decisă în minutul 117, când Paul Ayongo a marcat golul victoriei pentru Ararat.

La interviul de la finalul partidei, Alexandru Chipciu a avut un discurs dur referitor la evoluţia propriei echipe. Căpitanul ardelenilor a tras un semnal de alarmă îndreptat spre situaţia lotului pe care Ioan Ovidiu Sabău îl are la dispoziţie pentru următoare meciuri.

”Cred că depinde din ce unghi privim lucrurile. Probabil am rămas cu impresia că suntem sus tare de tot la fotbal, ne credem foarte buni. Realitatea te loveşte câteodată.

Au fost mai buni decât noi. Aş fi tentat să spun că i-am simţit mult mai buni decât noi. Trebuie să mergem mai departe.

Suntem într-o situaţie catastrofală, nu avem fundaşi centrali, accidentări, am terminat meciul cu copii. Suntem în piuneze pentru meciurile următoare. Avem nevoie de timp pentru a ne reveni, că ne aşteaptă un campionat foarte greu. Ăsta este fotbalul.

Chiar dacă am avut experienţa meciului FCSB-ului şi nu am fost relaxaţi deloc, iată că au fost chiar mai buni de atât. Să ai atât de multă putere să pasezi, să şutezi… E o echipă care se bate la campionat 100% în România”, a declarat Alex Chipciu.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri