”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Alexandru Maxim cucereşte Turcia! Mijlocaşul român, gol şi assist şi în ultima etapă

Stranieri Publicat pe 20 mai 2022

Fotbalistul echipei Gaziantep, Alexandru Maxim, a înscris un gol şi a reuşit un assist în meciul câştigat, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Rizespor, în ultima etapă a campionatului Turciei.

Maxim a marcat în minutul 59 şi a pasat decisiv la golul lui Stankovski, în minutul 41. Jucătorul român a evoluat pe toată durata partidei.

Înaintea celorlalte meciuri ale ultimei etape, Gaziantep FK ocupă locul 15 în clasament, cu 46 de puncte, în timp ce Rizespor este pe 17, cu 36 de puncte, astfel că va retrograda.