Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă
Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor
Costel Gâlcă l-a revitalizat pe Andrei Ivan, iar fostul antrenor al Craiovei nu s-a abţinut: ”Asta e cartea de vizită!”

Elias Charalambous a anunţat echipa unde vrea să antreneze: ”Am câştigat titlul de campion, aş merge!”

Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie
Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls

Alexandru Mitriţă, menajat pentru partida cu UTA din acestă seară. Oltenii nu îl forţează după accidentarea din partida cu Poli Iaşi

CS Universitatea Craiova Publicat de Ovidiu Neacşu pe 18 aug 2023

Universitatea Craiova primeşte vizita arădenilor de la UTA, vineri, de la ora 21:30 şi partida este pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.

Oltenii vin după ce au câştigat cu 4-1 în deplasarea de la Poli Iaşi, după ce au fost conduşi cu 1-0 la pauză. Cel mai bun jucător de pe teren a fost Mitriţă, care cu toate că a simţit un disconfort în prima parte a fost decisiv în aducerea celor trei puncte.

Fanatik a dezvăluit că omul de bază a lui Reghecampf are şanse mari să nu se afle în formula de start pentru meciul de vineri cu UTA, din cauza accidentării la coapsă. Sunt şanse destul de mari ca el să fie odihnit pentru următoarele partide, dar asta depinde de desfăşurarea meciului cu ardelenii.

Motivul din spatele acestei decizii este evitarea riscului ca Mitriţă să se accidenteze mai grav şi să fie indisponibil pentru o perioadă mai lungă.

Mitriţă, după victoria cu Poli Iaşi

“O victorie meritată, un efort foarte mare. Am simţit o contractură. A doua repriză, am discutat în vestiar, am analizat ce am făcut greşit in prima repriza si am făcut opusul.

Îmi doresc să ajung la naţională. UTA e o echipă grea, cu tradiţie, trebuie să ne gândim bine la ce avem de făcut. Suntem bucuroşi când câştigăm”, a spus Mitriţă.