Ultima oră
Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct
Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV
Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV

Alexandru Musi a dat cărţile pe faţă! Adevăratul motiv pentru care a ales să plece de la FCSB şi să semneze cu Dinamo: „Mereu am încercat să rămân pozitiv”

Dinamo Publicat de Prima Sport pe 9 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Alexandru Musi a vorbit despre perioada în care era legitimat la FCSB, dar nu juca mai deloc.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22126213/1/dinamo-bucuresti-fc-botosani-superliga-superbet-21-07-2025.jpg

Alexandru musi a plecat de la FCSB în această vară şi a semnat cu Dinamo, fiind inclus în tranzacţie prin care Gigi Becali l-a achiziţionat pe Dennis Politic, fost jucător al grupării din Ştefan cel Mare.

În ultimele luni petrecute la campioana României, Alexandru Musi a intrat în dizgraţiile patronului şi a început să evolueze din ce în ce mai puţin. Gigi Becali a anunţat ulterior că vrea să scape de el, iar atacantul lateral a semant cu Dinamo.

Acum, la aproximativ o lună după ce a devenit jucătorul „câinilor”, Alexandru Musi a vorbit despre perioada în care nu evolua deloc la FCSB şi a declarat că acesta este motivul principal pentru care a ales să plece.

„Simţeam aşa, ca o supărare, dar nu puteam să spun că este supărare de asta, să mă distrugă, că nu mai am chef să mă antrenez. Simţeam o supărare ca orice jucător, dar… Mereu am încercat să rămân pozitiv, m-am dus la antrenament, m-am antrenat suplimentar cu preparatorul, am rămas focusat pe treaba mea şi mi-am aşteptat şansa.

(n.r. – Când a luat decizia să plece de la FCSB) Păi când nu joci… Ca orice jucător, când nu joacă, ce trebuie să facă? Părerea mea este că trebuie să plece să joace şi să prindă minute, să prindă încredere, să fie într-un mediu care îl ajută să se dezvolt.

Încerci să te duci să prinzi iar încrederea aceea, să joci. Când nu joci nu eşti bine nici fizic, nici mental şi chestiile astea pot distruge un jucător tânăr. (n.r. – Ce simţea când mergea acasă şi nu juca deloc la FCSB) Cu siguranţă nu te simţeai bine când te duceai acasă şi ştiai că ai jucat 5 minute sau n-ai jucat deloc.

A 2-a zi te trezeai, te duceai la antrenament, tot aşa cum am spus-o, trebuia să rămâi focusat pe treaba ta, să-ţi aştepţi şansa şi eu zic că odată şi odată cu ajutorul lui Dumnezeu, dacă munceşti, şansa ţi se dă şi trebuie doar să profiţi de ea”a spus Alexandru Musi, potrivit Fanatik.

Alexandru Musi a semnat cu Dinamo la începutul lunii iulie. Jucătorul în vârstă de 21 de ani s-a adaptat rapid în angreanjul trupei pregătite de Zeljko Kopic, iar în cele 5 apariţii pe care le-a bifat până acum, acesta a marcat 2 goluri, unul dintre ele fiind chiar în victoria cu FCSB, scor 4-3.

De-a lungul carierei sale, Alexandru Musi a mai evoluat la Poli Iaşi şi Petrolul. În tricoul campioanei României, fotbalistul de bandă a marcat 5 goluri şi a livrat 2 pase decisive în cele 49 de meciuri.

  • 700.000 de euro este cota de piaţă a lui Alexandru Musi, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com
  • Fostul jucător de la FCSB are 3 prezenţe pentru reprezentativa U21 a României
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele