Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Alexandru Paşcanu şi-a ”băgat colegii în şedinţă” după remiza cu FC Argeş: ”În ultima lună am dat cu piciorul la tot”

Rapid Publicat pe 15 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22446233/1/fc-arges-fc-rapid-bucuresti-superliga-superbet-play-off-15-05-2026.jpg

FC Argeş şi Rapid au remizat, scor 2-2, în etapa a 9-a a play-off-ului SuperLigii.

Alexandru Paşcanu, jucătorul giuleştenilor, s-a arătat extrem de dezamăgit de remiză, dar şi de rezultatele înregistrate în actualul play-off. 

”Înseamnă că nu mai avem şanse la Europa, un sezon dezamăgitor. E greu. Din punctul meu de vedere, am jucat toate meciurile la fel, cu aceeaşi mentalitate. Sunt meciuri şi meciuri, poate presiunea că tot sezonul am fost acolo în faţă, acum căzusem... Acum mai aveam 5% şanse şi poate a fost o eliberare.

Până la urmă şi astăzi nu am ştiut să gestionăm acel 2-0, am controlat partida, o grămadă de ocazii, dar au fost acele 10 minute... Cred că nu ştim să gestionăm eşecul. Din partea jucătorilor, staff-ului, conducerii, a tuturor. Trebuie să învăţăm din greşeli, aşa văd eu. După ce am pierdut cu U Cluj acasă, s-a destrămat tot.

Au început cu tot felul de chestii. Nu e vorba de vestiar, de toţi. Trebuie să stăm la masă, să vorbim toţi şi să încercăm să reparăm greşelile să nu se mai repete şi la anul. Dacă ştiam să reacţionăm după înfrângerea cu U Cluj, era cu totul altceva. Cred că lipsa de experienţă, de personalitate, a dus la decădere.

Păcat de fani, dezamăgire mare. Toată lumea pune problema asta, până la urmă ce înseamnă mentalitate? Trebuie să vezi unde ai greşit exact, cum vrei să schimbi. E foarte uşor să spui că e o problemă de mentalitate. Joci 11 luni foarte bine, apoi în ultima lună am dat cu piciorul la tot, e dezamăgitor”, a declarat Paşcanu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele