Ultima oră
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă

”Am avut neşansă, ghinion”. Mehmet Topal a anunţat obiectivul înainte de ultima etapă din play-out

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Botoşani a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, în etapa cu numărul 8 din play-out-ul Superligii. 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22439618/1/fc-petrolul-ploiesti-afc-hermannstadt-sibiu-superliga-superbet-play-out-19-04-2026-2.jpg

 

Mehmet Topal a vorbit de ghinioanele din ultima perioadă şi a anunţat că obiectivul este câştigarea ultimei etape din play-out, pentru a ca echipa să nu aibă emoţii cu barajul de menţinere/retrogradare.

”Uneori, la meciurile de genul acesta, nu au importanţă performanţele jucătorilor, e importantă dorinţa.

Era un meci pe care îl puteam câştiga, dar în ultimele 2-3 etape am avut neşansă, ghinion, nu ştiu ce pot să zic. Am jucat cu o echipă bună, mai ales acasă joacă foarte bine şi aveau nevoie de puncte. În final a fost o luptă echilibrată, mai ales în ultimele 4-5 minute.

Am protejat rezultatul şi le mulţumesc jucătorilor pentru atitudine. Mai e un meci, aşteptăm să vedem toţi suporterii noştri şi să câştigăm ultimul meci şi să rămânem în Liga 1. Ăsta e singurul nostru obiectiv.

Ne pregătim toată săptămâna să facem ce putem mai bine, să dăm totul, să câştigăm ultimul meci. La ultima fază ne-a salvat viaţa Bălbărău. Ca încredere, ne putea trage în jos un eşec. Au fost nişte faze în care ne-a salvat şi toţi jucătorii trebuie să îi mulţumească în plus”
, a spus antrenorul turc.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt