Ultima oră
Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut o grămadă de crampe, dar am rezistat asaltulu”. Declaraţia simpatică a eroului lui UTA, din meciul cu Dinamo

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19495928/1/iac.jpg

Dinamo a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din Liga I. Arădenii au obţinut prima victoria în actualul sezon al Ligii I.

Ioan Hora a marcat din penalty, în minutul 42, acordat după un fault al lui Puljic asupra lui Ursu.

Cel mai bun jucător al partidei a fost tânărul portar Florin Iacob, care a închis buturile arădenilor şi a avut câteva intervenţii de senzaţie. La final, acesta a declarat că a avut foarte mult de lucru în această seară, contra unei echipe foarte bune.

"Ne bucurăm că în seara asta am spart gheaţa în Liga I. După o revenire de 12 ani, UTA a câştigat în Liga I. Ne bucurăm, mă bucur că am adus un aport important echipei şi pe mai departe sper să o ţinem tot aşa. Sincer să vă spun, din minutul 60 n-am mai văzut portar să aibă crampe. Am avut o grămadă de crampe, dar am rezistat asaltului lui Dinamo. Dinamo e o echipă bună, cu jucători de calitate şi am ieşit învingători azi", a spus Florin Iacob, după succesul la limită cu Dinamo.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele