Ultima oră
Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Egalitate la pauză LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Egalitate la pauză
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV
Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2 Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2

”Am crescut aici de mic copil”. Alexandru Roşca a dezvăluit că şi-a dorit să joace la alt club din Superliga

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a învins-o pe UTA Arad, scor 2-0, în ultimul meci din etapa cu numărul 30 a Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/21962117/1/petrolul-ploiesti-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-24-11-2024.jpg

 

Devenit titular în poarta lui Dinamo, Alexandru Roşca, a vorbit despre UTA Arad, echipa la care şi-a terminat junioratul.

Roşca a fost cedat de UTA pentru doar 25.000 de euro în vara anului trecut la Şelimbăr, în Liga 2. Dinamo l-a adus de la gruparea sibiană pentru doar 100.000. de euro.

”Pot să zic că a fost un meci mai aparte. Nici cu echipe mai bune sau în derby-uri nu am simţit ce am simţit aici. Am crescut aici de mic copil, mi-am dorit să joc la UTA. Dar, Dumnezeu face ce vrea, nu a fost să fie, vreau să cred asta că nu a fost să fie.

Altceva nu vreau să mai comentez. Sincer, nu mă gândeam acum trei ani că voi ajunge să apăr poarta lui Dinamo, dar sunt foarte, foarte bucuros şi recunoscător pentru această şansă. Reîntâlnirea cu Denis şi Cristi a fost foarte plăcută, la fel şi cu alţi colegi sau cu foştii mei antrenori.

Am înţeles că sunt ceva probleme aici, dar nu mă privesc pe mine asta. Spun doar că e păcat că s-a ajuns la asta, pentru că la Arad se mănâncă fotbal pe pâine”
, a spus portarul dinamovist, după meciul de luni.
 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele