Ultima oră
Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid
Iuliu Mureşan l-a "înţepat" din nou pe Pancu: "N-a ştiut cum să iasă din scenă! A greşit" Iuliu Mureşan l-a "înţepat" din nou pe Pancu: "N-a ştiut cum să iasă din scenă! A greşit"
”Să dea Dumnezeu să se termine la fel”. Sorin Cârţu invocă un precedent după tragerea la sorţi a ţintarului Superligii ”Să dea Dumnezeu să se termine la fel”. Sorin Cârţu invocă un precedent după tragerea la sorţi a ţintarului Superligii
Sheriff Sinyan nu va ajunge la Rapid. Semnează cu alt club Sheriff Sinyan nu va ajunge la Rapid. Semnează cu alt club
Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka
Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român

”Am făcut foarte multe prosti”. Opinie dură, după eşecul drastic al României la primul meci la Campionatul European

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 12 ian 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21459378/1/rom.jpg

Naţionala de handbal masculin a României a fost învinsă vineri, la Mannheim, de reprezetantiva Austriei, scor 31-24 (15-14), în primul meci din grupa B a Campionatului European din Germania, la care tricolorii joacă după 28 de ani.

Principalii marcatori ai partidei au fost Grigoraş 6 goluri, Stanciuc 4, Buzle 4, pentru România, respectiv Frimmel 6, Wagner 5, Hutecek 5, pentru Austria.

Fostul mare handbalist Vasile Stângă a criticat dur jocul ”tricolorilor”. Acesta a punctat că s-au făcut enorm de multe greşeli şi astfel austriecii s-au impus la 7 goluri.

 

”Ne-am batut singuri, am făcut foarte multe prostii, eliminări gratuite, foarte multe ratări. Dacă erau mai puţin greşeli, poate era alt scor. Am demonstrat că suntem o echipă doar de o repriză. În a doua am cedat.

Nu am văzut dorinţa aceea a jucătorilor de a juca cu ambiţie. Am avut un portar (n.r. Ionuţ Iancu) în zi mare. Dacă nu era Iancu, cred că era o diferenţă de 15 goluri”, a declarat Stângă, pentru cei de la Digi Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele