Ultima oră
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă
Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă” Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă”
Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop” Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop”
Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon

Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1 FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1

”Am obiectiv calificarea în play-off”. Mircea Rednic a semnat un nou acord!

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21219203/1/gloria-buzau-uta-arad-baraj-superliga-superbet-28-05-2023.jpg
Mircea Rednic (61 de ani) a semnat un nou contract cu cei de la UTA Arad, valabil pe două sezoane.

Tehnicianul a reuşit să o salveze pe UTA de la retrogradare, după ce a câştigat barajul cu divizionara secundă Gloria Buzău, cu scorul de 5-1 la general.

”Puriul” a punctat că sunt ambiţii mari la echipă, obiectivul fiind calificarea în play-off.

”Contractul meu era pentru Liga 2 făcut, dar asta s-a reglat repede, pentru că am câştigat barajul. Când am stabilit clauzele din contract, mi s-a impus ca obligatoriu să am 9 jucători din Academie care să facă antrenamentul cu prima echipă.

Am semnat un nou contract cu UTA, pe două sezoane. Am obiectiv clar calificarea în play-off”
, a declarat Rednic, pentru emisiunea ”La Strada TV”.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele